Багатії готують собі зміну, а українці зі скромними доходами не хочуть, щоб дитина повторила їх долю.
Українці вважають бізнес найкращим майбутнім для своїх дітей тому вчать робити гроші навіть дошкільнят.
Науку, як заробити перший мільйон, дітвора опановує на різних курсах і в приватних загальноосвітніх школах, пише "Кореспондент".
Подібних шкіл, де дітей п'яти років і старше навчають азам економіки, маркетингу, реклами, піару і безлічі інших "дорослих" дисциплін, в Україні вже не менше десятка. І це не рахуючи дитячих програм, які останнім часом стали пропонувати у багатьох бізнес-школах, які раніше робили ставку виключно на дорослу аудиторію.
У більшості учнів таких шкіл батьки - бізнесмени, які виховують собі зміну. Але є і більш обмежені у засобах українці, які не хочуть, щоб дитина повторила їх долю, розповіла директор одеської школи Міnі-Boss Ольга Азарова.
У спеціалізованих школах дітей вчать не тільки тому, як зробити перші кроки в бізнесі, але і як розрахувати сімейний бюджет. Діти бувають сильно здивовані тим, як багато грошей іде на одяг та їжу, зазначив один із засновників школи Дітки-Монетки.
Фахівці впевнені, що чим раніше почати знайомство дитини з фінансами, тим краще. Навіть п'ятирічки легко опановують ази економіки. А ось починати цікавитися підприємництвом після 17 років - вже пізно, вважає президент Клубу юних мільйонерів Вікторія Кулаковська.
Читайте: Українці калічать своїх дітей, віддаючи їх до школи у 5 років
Учні Міnі-Boss свої перші бізнес-плани складають вже сім років. У цьому ж віці отримують і перші гранти на реалізацію своїх стартапів - від однієї тисячі гривень.
Навчання в бізнес-школах коштує 2,7 тисячі гривень на місяць (два заняття в тиждень) в Клубі юних мільйонерів і 1,4 тисяч гривень - в Міні-Boss за чотири заняття в місяць.
Батьки вважають, що воно того варто. "Важливим для мене є те, що вона [12-річна дочка Ольга, вихованка Клубу юних мільйонерів] починає розуміти, що краще самої створити бізнес, ніж вийти заміж за мільйонера", - каже Аліса Медецька.
Також батьки відзначають, що у дітей після відвідування подібних шкіл з'являється більше свідоме ставлення до грошей і набагато менш споживче - до батьків.