З української бібліотеки в Москві вилучено націоналістичну літературу

МВС Росії поборов екстремізм в українській бібліотеці: співробітники міліції в електронному каталозі набрали слово "націоналізм" і забрали всі видання, в яких було виявлено це слово.

Російські правоохоронці забрали з бібліотеки понад 50 книг для проведення психолого-лінгвістичної експертизи, повідомила директор Бібліотеки української літератури в Москві Наталія Шаріна.

Зокрема, вилучені книги про митрополита Андрія Шептицького, про ОУН-УПА, про діяльність руху "Пора", а також газети "Нація І держава", "Шлях перемоги", "Українське слово". У цей список також потрапило видання "Національна безпека України" та інші.

Конфіскацію літератури здійснював Відділ по боротьбі з екстремізмом МВС Росії, створений в березні 2008 року. Як сказала Шаріна, співробітники міліції в електронному каталозі набрали слово "націоналізм" і забрали всі видання, в яких було виявлено це слово.

Шаріна наголосила, що міліція запропонувала співробітникам бібліотеки знайти на полицях всі книги, які показав каталог, а на питання: "Чому ви не зробите це самі?", було сказано: "Ви хочете, щоб ми перегорнули бібліотеку і всі книги були на підлозі?".

За словами директора, з її кабінету були вилучені нещодавно отримані книги, в тому числі від посольства України в Росії.

Вона додала, що відповідно до ст.13 федерального закону "Про протидію екстремістської діяльності", екстремістською літературою визнана та, яка опублікована на офіційному сайті Міністерства юстиції РФ.

"Ні одного видання, жодної книги, що входить в цей список, у нас немає і не виявлено. Тому, якщо ми говоримо про порушення цього закону, тут до нас ніяких претензій немає", - сказала вона.

Нагадаємо, московська прокуратура порушила кримінальну справу за фактом поширення ксенофобських книг у Бібліотеці української літератури в столиці РФ.

Читайте також:

Українську бібліотеку в Москві звинуватили у ксенофобії

У Росії поширюється мода на Україну

Налякані українці заявили про масові утиски з боку Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: