Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
З університету Шевченка звільнили викладача, довкола якого розгорівся скандал з домаганнями

Викладач вважає, що рішення комісії КНУ не має юридичної сили і називає звинувачення "цькуванням".

Комісія КНУ імені Тараса Шевченка звільнила викладача з Інституту біології та медицини Петра Романенка – раніше студентки звинуватили його домаганнях.

Про це повідомляється на сайті університету.

Там зазначили, що "окремі дії" викладача не відповідають нормам етики науково-педагогічних працівників.

Скандал розгорівся ще у січні – студентки заявили, що під час літньої практики у Каневі Романенко дозволяв собі мацати дівчат за груди, непристойно жартував і розповідав, як робити кунілінгус, пише theБабель. Тоді студенти розділились у поглядах: частина підтримала студенток, частина заявила, що все було не так і стала на бік Романенка.

Згодом в університеті створили спеціальну комісію, яка мала розібратися в ситуації.

"Доцент Романенко П. О. наказом від 22.02.2019 року звільнений з займаної посади", - йдеться тепер у заяві комісії. Окрім цього, керівництву Інституту та керівнику літньої практики у Канівському природному заповіднику вказали на "недоліки, допущені під час проведення практики".

Студентка-другокурсниця Клементина Квіндт, ініціаторка розгляду цією проблеми, відреагувала на цю подію у Facebook. За її словами, далі — поліція і суд.

#гетьроманенко вдалося! 20.02.2019 П.О. Романенка звільнили. Далі - поліція і суд. Хто тепер бреше, постраждалі, чи...

Опубліковано Клементиною Квіндт Середа, 6 березня 2019 р.

Своєю чергою звільнений Романенко заявив, що не знає про рішення комісії, бо перебуває на лікуванні і "йому рекомендували лікарі не читати та не звертати увагу на пов'язане з цим", передає theБабель.

Він також вважає, що рішення комісії не має ніякої юридичної сили і він звільниться за власним бажанням. Романенко поки що не певний, чи буде оскаржувати це рішення.

Звинувачення на своєю адресу чоловік назвав "цькуванням, придуманим кимось і для когось". Водночас стверджує, що звернутись до суду через наклеп не може, адже у студентки Квіндт нібито немає прописки.

Нагадаємо, секс-скандал раніше розгорівся у Збройних Силах України. Про домагання полковника заявили вісім жінок - однак більшість з них не хоче давати коментарів публічно. 24-річна Валерія наважилась публічно заявити, що командир примушував ії до сексу. Постійне приниження, брудні натяки та психологічне насилля вона терпіла майже рік.

ВідеоКомплімент чи злочин: як відрізнити сексуальні домагання від невинного загравання

Зі змінами в законодавстві комплімент легко може стати злочином. Межа між ввічливістю та домаганнями тонка. В Україні у законі сексуальними домаганнями названі фізичні сексуальні дії або й слова про це, які містять погрозу, що намагаються залякати або непристойно принизити. Сніданок продовжує розбиратися в темі. 

Комплімент чи злочин: як відрізнити сексуальні домагання від невинного загравання

Залиште свій коментар

Вибір редакції