З виборчкомів Одеської області пішли усі голови і секретарі від БЮТ

Одеський штаб Тимошенко звинувачує члена ЦВК Астахову в порушенні законодавства.

Одеський обласний штаб кандидата на пост президента України Юлії Тимошенко звинуватив члена Центральної виборчої комісії від Партії регіонів Тетяну Астахову в порушенні виборчого законодавства, зокрема, порушенні принципу рівності кандидатів на пост президента України в питанні призначення представників від кандидатів на посаді голів і секретарів виборчих комісій.

На прес-конференції 2 лютого начальник штабу Олег Радковський заявив, що "член ЦВК Тетяна Астахова власноруч змінила подані БЮТом списки окружних виборчих комісій".

За його словами, замість людей, поданих від кандидата Тимошенко на керівні посади в восьми окружних виборчих комісіях в Одеській області, були призначені інші особи.

Виходячи із ситуації, що склалася, і відповідно до рішень обласного штабу БЮТ, "всі призначені Астаховою в ручному режимі голови і секретарі власноруч написали заяви про відмову від виконання цих обов`язків", - наголосив начальник обласного штабу.

"Виборчим законодавством визначено, - наголосив він, - що кандидатури до складу виборчкомів можуть бути відхилені тільки на підставі норм, прямо вказаних у законі. Наприклад, несвоєчасно або неправильно подане подання, непроживання кандидата на території відповідного виборчого округу, непогашена судимість, членство в інших виборчих комісіях".

Проте, відзначив Радковський, в постановах ЦВК №152 від 27 січня і №172 від 30 січня поточного року не міститься обгрунтованих висновків про невідповідність кандидатур, поданих Тимошенко, відповідним посадам в окружних виборчих комісіях, на які безпосередньо вони подавалися".

Таким чином, підсумував начальник штабу, "грубо порушуються норми чинного виборчого законодавства, не виконуються рішення судів, неправомірно порушується принцип рівності кандидата на пост президента України – Юлії Тимошенко у виборчому процесі".

Нагадаємо, вчора віце-спікер Верховної ради Микола Томенко звинувачує Партію регіонів у спробі фальсифікувати результати виборів через виключення членів виборчих комісій від БЮТ. Про це він заявив на брифінгу 2 лютого.

"Як не повірити в нумерологію. Кажуть, що велика кількість шісток небезпечна для народу. У нас шоста сесія шостого скликання, а Партія регіонів зібрала 166 підписів за позачергове засідання. Це значить, що є намір зробити щось недобре з виборами", - заявив Томенко.

Читайте також:

У ЦВК побоюються розколу виборчкомів

ЦВК назвала основну загрозу зриву виборів

Томенко: Партія регіонів веде "зачистку" виборчих комісій від бютівців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: