Денісова повідомила, що керівника скандального дитбудинку на Волині досі не відсторонили

Вона звернулась із проханням звільнити посадовця до облдержадміністрації та поліції.

Керівника дитячого притулку у місті Рожище на Волині не відсторонили – він продовжує виконувати обов'язки.

Про це журналістам повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає Укрінформ.

Таким чином, Денісова спростувала свою попередню заяву, у якій повідомила про відсторонення керівника дитбудинку.

"Зараз дітки перебувають у тому самому притулку, саме облдержадміністрація і поліція зробили там такий собі графік чергування. І тепер повідомили мені, що директор досі не відсторонений", - повідомила Денісова.

"Тобто вони, всі ці чиновники, які причетні до того, що 5 років відбуваються такі події в цьому притулку - вони не можуть ухвалити рішення про відсторонення, вони все думають, хто ж це рішення прийме. Ми допоможемо їм ухвалити рішення", - розповіла обурена омбудсмен.

Вона звернулась до Волинської облдержадміністрації з проханням відсторонити посадовця. Також Денісова звернулась з аналогічним проханням до поліції.

Денісова також обурилася, що завідувач притулку, зокрема, звертався щодо зникнення одного з вихованців лише через 2 місяці після зникнення дитини.

Нагадаємо, раніше на Волині спалахнув скандал у притулку для дітей, які потрапили у складні життєві обставини, через виявлення у вихованців слідів побиття та крові. Троє дітей заявили про сексуальні домагання з боку керівництва установи. 

Згодом Денісова повідомила, що директора установи Леоніда Матвійчука відсторонили від посади і йому обиратимуть запобіжний захід. Поліція заявила про те, що відкрила кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу України - "неналежне виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей", а також "умисне легке тілесне ушкодження". Наразі поліцейські з’ясовують усі обставини інциденту.

Сам же керівник притулку заперечує насильство щодо своїх вихованців і називає звинувачення "абсурдними".