З Єханурова зняли більшість звинувачень у земельних махінаціях

КРУ погодилась із більшістю пояснень, наданих Міноборони щодо численних порушень у земельній сфері.

Головне Контрольно-ревізійне управління розглянуло та частково або повністю сприйняло як пояснення 10 з 15 заперечень Міністерства оборони на акт проведення державного фінансового аудиту ефективності використання земель Міністерства оборони за період з 24 грудня 2007 року по 1 квітня 2009 року.

У листі КРУ до Міноборони вказується, що ГоловКРУ повністю прийняло пояснення з боку військового відомства відносно рішення Юрія Єханурова щодо припинення права користування земельними ділянками площею 96,4 га у селищі Чорноморському Одеської області.

Міноборони пояснювало, що з 96 гектарів майже 21 гектар - це земельна ділянка уздовж узбережжя, яка знаходиться у зоні інтенсивного зсуву, і на якій терміново необхідно проводити берегоукріплювальні роботи. 30 гектарів – це площа, на якій у роки Великої Вітчизняної війни вела бої легендарна 412-та батарея, і на цій території заплановано спорудити меморіальний комплекс. Решту землі планувалося використати для будівництва житла для військовослужбовців.

Також КРУ зазначає, що сприйняло і погодилося з поясненнями Міноборони щодо зміни цільового призначення земельних ділянок під будівництво житла для військових у Севастополі.

Аналогічний висновок був зроблений і після наведених військовим відомством аргументів щодо вилучення земельних ділянок зі складу земель Міноборони, зміни цільового призначення під житлове будівництво та передачі їх до комунальної власності за відсутністю відповідних правовстановлюючих документів.

Крім того, КРУ погодилося з поясненням стосовно припинення права користування земельними ділянками, зміни їх цільового призначення із земель оборони на землі житлової і громадської забудови з подальшим відведенням їх конкретним юридичним особам, які є державними підприємствами Міноборони.

Повністю і без заперечень були прийняті пояснення Міністерства щодо відсутності будь-яких рішень по земельних ділянках, на яких розташоване військове майно.

Також підтверджено відсутність будь-яких рішень щодо передачі в комунальну власність та згоду на зміну цільового призначання з боку військового відомства по земельних ділянках, на яких були виявлені факти самовільної забудови.

Таким чином, з тих 15 зауважень, висунутих на адресу Міноборони щодо неефективного використання земель оборони, за десятьма ГоловКРУ частково або повністю погодилося з поясненнями військового відомства.

Як повідомляв ТСН.ua, 20 травня на засіданні уряду було оприлюднено результати перевірки ГоловКРУ господарської діяльності Міністерства оборони. Зокрема, було заявлено про виявлення масштабних порушень у земельній сфері, про корупцію в Міністерстві оборони при організації харчування солдат і закупівлі палива для військової техніки.

Під час доповіді голови КРУ між міністром оборони Юрієм Єхануровим і прем'єром Юлією Тимошенко сталася публічна сварка. Міністр назвав доповідь про корупцію в його відомстві "комедією", а Тимошенко пригрозила йому відповідальністю перед правоохоронними органами.

В результаті розгорівся гучний скандал, який переріс у відкрите протистояння між Єхануровим і Тимошенко і в результаті коштував керівнику Міноборони посади. 5 червня Верховна рада звільнила Юрія Єханурова з поста міністра оборони.

Читайте також:

Ющенко визначився з наступником Єханурова

Рада готова зробити міністром оборони жінку

Богатирьова претендує на посаду міністра оборони

Єханурова кличуть працювати в Секретаріат президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: