За 20 років українців поменшає на 9 мільйонів

За прогнозами ООН, до 2030 року в Україні буде проживати 36-39 млн людей.

Рівень населення в Україні в довгостроковій перспективі буде становити 36-39 мільйонів осіб, якщо не буде стрімкого міграційного припливу.

Про це заявила під час відео-моста "Депопуляція в Україні і Росії - схожість і відмінність" директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова.

"Прогнозуємо, що рівень народжуваності протягом двох років підніматися не буде. Що стосується смертності, думаю, що трохи ми зможемо виграти. За рахунок сільської місцевості, якщо надамо можливість людям, хоча б первинну медичну допомогу одержувати вчасно", - сказала Лібанова.

Тенденцію перевищення рівня смертності над народжуваністю в Україні у сільській місцевості вчені простежують ще з 1979 р., в містах - з 1991 р.

За прогнозами ООН, якщо динаміка збільшення смертності населення не зменшиться і до 2030 року в Україні буде проживати 39 млн населення.

Зараз чисельність населення України на 1 травня становить 45 млн 888 тис. 365 людей. У 1992 році населення перевищувало 53 млн.

Зазначимо, Росія отримала за рахунок міграційного обміну з Україною близько одного мільйона осіб, що значно поліпшило демографічну ситуацію в Росії.

Нагадаємо, Віктор Янукович у передвиборчій програмі "Україна для людей" обіцяв, що до 2020 року кількість громадян України зросте до 50 мільйонів осіб. У програмі зокрема передбачалося за народження першої дитини виплачувати родині 25 тис грн, другої - 50 тис грн і третьої - 100 тис грн.

Крім того, президент 2 червня оголосив перший етап реформ в Україні та назвав одним з головних індикаторів їх успішності збільшення середньої тривалості життя українців до 70 років.

Читайте також:

Азаров заходився збільшувати народжуваність в Україні

За місяць українців поменшало на 17 тисяч

На Закарпатті встановлений всеукраїнський рекорд народжуваності

Експерт: щоб виконати обіцянку Януковича українці мають жити 110 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: