"За" чи "проти"?

Зараз Україна стала територією виробництва синтетичних наркотиків і навіть експортером до інших країн.

 Зараз Україна стала не тільки країною, в яку охоче ввозять наркотики з-за кордону, а і територією виробництва синтетичних наркотиків і навіть експортером до інших країн.

Про це в інтерв'ю "Газеті 24" заявив заступник голови Служби безпеки України Валерій Підболячний.

На його думку, в Україні є прекрасні можливості для цього: багато висококваліфікованих хіміків, доступність технології виготовлення синтетичних наркотиків, у тому числі і в мережі Інтернет, наявність споживчої бази, маркетингові переваги цих речовин.

Підболячний говорить, що на внутрішньому наркоринку країни домінують конопля та екстрагований опіум, який роблять з макової соломки. Опіум один з найдоступніших наркотиків, тому що коштує приблизно від трьох до п'яти доларів за дозу. Проте, це і один із найбільш низькоякісних наркотиків.

Не відстає від опіуму в рейтингу найбільш вживаних наркотиків в Україні і конопля. В більшості випадків як наркосировину використовують дикорослі рослини, але іноді канабіс вирощують навіть в теплицях. Недавно, за словами Підболячного, таку "ферму" виявили на Донеччині.

Що стосується синтетичних наркотиків, то СБУ фіксує в Україні поодинокі випадки організації кустарних нарколабораторій. Служба безпеки не бачить серйозної загрози від таких лабораторій для всієї країни і не вважає Україну нарковиробником. Велика загроза виходить саме з-за кордону. Тільки з початку 2007 року СБУ вилучила 285 кілограмів героїну, це більше ніж вилучили правоохоронні органи за 15 років.

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день боротьби з наркотиками. Цю дату Генеральна асамблея ООН встановила ще 20 років тому - в 1987 році.

Експерти стверджують, що наркозалежні витрачають на дозу від 8 до 16 мільйонів гривень на день. У перерахунку на кожного хворого - по 50 гривень щодня.

За даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні офіційно зареєстровано 120 тисяч споживачів наркотиків, на обліку в МВС їх близько 155 тисяч. Проте, міжнародні експерти запевняють, що тільки споживачів ін'єкційних наркотиків в Україні налічується близько 377 тисяч. Медики б'ють на спалах: кожен п'ятий наркозалежний споживач ін'єкційних наркотиків (СІН)- заражений ВІЛ.

В червня цього року міністр охорони здоров'я України підписав наказ № 295 "Про затвердження графіка розподілу препаратів "Еднок" і "Метадон". Таким чином, МОЗ остаточно нормативно врегулював питання впровадження 2500 курсів ЗПТ з використанням метадона у 41 установі охорони здоров'я у 8-ми областях, АР Крим і Києві.

Зараз терапію лікування метадоном в Україні застосовують на 522 пацієнтах.

Замголови СБУ Валерій Підболячний стверджує, що метадонова програма не вирішує проблем наркотичної залежності. "Вона фактично легалізовує споживання важкого наркотика і його розповсюдження, створює ризик попадання наркотика до незаконного обігу, сприяє створенню підпільних нарколабораторій з його виробництва, формує нову форму наркоманії - метадономанію, не вирішує проблем профілактики СНІД, виключає з суспільства людей, які мали шанс бути вилікуваними". За словами Підболячного, СБУ вже фіксувала випадки незаконного обігу метадона. На думку СБУ, впровадження метадонової програми в Україні спричинить тяжкі наслідки для суспільства і держави в цілому. 

Метадон вперше був синтезований у 1937 році німецькими дослідниками Максом Бокмюлем і Густавом Ехрхартом. У 1942 був налагоджений промисловий випуск препарату амідон, що використався як анальгетик в експериментальних цілях.

При лікуванні залежності від наркотиків (зокрема, героїну), метадон застосовується як замінник героїну.

Метадонова програма - міжнародна кампанія "замісної терапії" наркоманії. Широко застосовується в деяких країнах Європи в процесі лікування наркоманії, героїнової та інших залежностей, наприклад в Голландії, в Іспанії (здебільшого у виправних установах).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: