За десять років у Прип'яті підірвуть усі будинки

За десять років у Прип'яті підірвуть усі будинки

Будівлі міста розвалюються, і вже загрожують життю

Ідею перетворити місто в музей виконати важко.

Прип'яті лишилося жити щонайбільше 10 років. Будівлі міста розвалюються і вже загрожують життю. Щоби не допустити стихійних зрушень, у чорнобильській зоні відчуження думають над тим, як підірвати будинки і закопати рештки, як ядерні відходи, йдеться у сюжеті ТСН.

Протягом 26 років на території Прип'яті поступово виростає ліс, а будинки, які стоять тут, загрожують розвалитися.

Будинки без людей узимку не опалюють, а морози і спека то розширюють будівельні конструкції, то звужують. У результаті вони тріскаються, і за два десятиліття всі в аварійному стані.

"Саме тому ми зараз обмежили доступ у будівлі. Більша частина цих будівель в кінцевому стані буде знесена і захоронена", - розповідає перший заступник голови Держагенства управління зоною відчуження Дмитро Бобро.

Ідею перетворити місто в музей виконати важко. Всередині будинків - радіація, подекуди більша, ніж на вулиці.

Тому як музей мертве місто проіснує максимум 10 років. За цей час, за підрахунками, будинки почнуть руйнуватися самі.

Сьогодні у Прип'яті взяли частку землі, щоби передати для дзвіниці Нагасакі в Мінську. В її фундаменті зібрані капсули з різних місць, де були атомні аварії. Колишній заступник голови прип'ятського міськвиконкому Олександр Єсаулов скористався цією нагодою, щоби ще раз подивитися на рідне місто. Із собою привіз власні вірші про Прип'ять:

"Я не встречал до сих пор ни одного припятчанина, который вот такими бы слезами за нашим городом не плакал, как смертельною дозой я отравлен навечно ядом улиц твоих".

Прип'яті лишилося жити щонайбільше 10 років

Прип'яті лишилося жити щонайбільше 10 років

Повʼязані теми:

Наступна публікація