За два роки пенсії українцям нараховуватимуть по-іншому

Уряд обіцяє запустити другий рівень пенсійної системи в 2012 році. Усі працюючі громадяни старші 35 років будуть відраховувати в накопичувальний фонд 2% своїх річних доходів.

З 2012 року має запрацювати другий рівень пенсійної системи - накопичувальний. Він існуватиме поряд з солідарною системою. Про це заявив віце-прем'єр з економічних питань Сергій Тігіпко, пише "Коммерсант Украина" в статті "Пенсии выходят на новый уровень".

Реформа стосуватиметься 41% платників пенсійних внесків, яким в 2012 році буде більше 35 років. Решту працюючих громадян реформа торкнеться у міру їхнього дорослішання.

Стартова ставка відрахувань планується на рівні 2% від щомісячного доходу з поступовим збільшенням до 7% до 2017 року. На цю ж суму знизиться розмір страхового внеску платників до солідарної системи.

Через впровадження нового пенсійного механізму Пенсійний фонд у 2012 році позбудеться 3,6 млрд грн доходів. Тому голова фонду Борис Зайчук попросив уряд передбачити компенсаційні джерела.

За словами Тігіпка, скорочення дефіциту фонду відбуватиметься за рахунок легалізації зарплат і ринку робочої сили, збільшення пенсійного стажу, диференційованого підходу до оподаткування доходів і стимулювання продовження трудової діяльності громадян по досягненню ними пенсійного віку.

На думку провідного наукового співробітника Інституту демографії НАН України Лідії Ткаченко, прийняття двопроцентної ставки відрахувань до накопичувального фонду буде менш болючим для солідарної системи, але з політичних мотивів розмір ставки можуть так і не збільшити до запланованого рівня.

За словами заступника міністра економіки Ірини Крючкової, в міністерстві не підтримують запровадження накопичувальної системи в 2012 році, однак альтернативних термінів реалізації реформи не пропонують.

Крючкова побоюється, що вилучені із солідарної системи кошти будуть направлені до недержавних пенсійних фондів.

"Уряд не контролює ці фонди в повній мірі, і кінцевий результат невідомий доти, поки співробітник не вийде на пенсію, - говорить старший міжнародний радник з питань пенсійної реформи проекту USAID "Розвиток ринку капіталів" Грег Мактаггарт .

За його словами, якщо ближче до дати виходу на пенсію результати інвестування виявляться поганими або багато коштів буде витрачено на адміністративні витрати, то Кабмін буде зобов'язаний компенсувати розмір пенсійної виплати до встановленого мінімального рівня.

Заступник міністра праці та соціальної політики Володимир Матвійчук говорить, що в міністерстві рекомендують Верховній Раді прийняти відповідний законопроект у другому читанні вже до кінця 2010. Це дозволить уряду підготуватися до пенсійної реформи в 2011 році.

Читайте також:

Українців змусять працювати на 10 років більше

ООН наполягає на підвищенні пенсійного віку в Україні

У Тимошенко порахували, що Азаров додав пенсіонерам 3 гривні

БЮТ вимагає у Тігіпка покаятися перед жінками

Азаров пообіцяв пенсії по 10 тисяч гривень

Пенсійна реформа збільшить армію безробітних українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: