За хабарі та "відкати" водієм маршрутки в Україні може стати навіть незрячий

Дата публікації
Перегляди
4563
Поділитись:
WhatsApp
Viber
За хабарі та "відкати" водієм маршрутки в Україні може стати навіть незрячий

За гроші в Україні навіть незрячий може стати водієм маршрутки / Фото: Quotidiano.net

Журналісти "Грошей" влаштували на роботу маршрутником незрячу людину. 

Українська медицина робить "дива" - за невеличку плату водієм громадського транспорту може стати навіть повністю незряча людина. Журналісти програми "Гроші" провели експеримент та влаштували на роботу маршрутником незрячого чоловіка.

Поки ділки заробляють гроші на правах та довідках, за кермом автомобілів опиняються психічно хворі та наркозалежні. Але ж до якого абсурду можна дійти, якщо мова йдеться про гроші.

За словами головного лікаря клініки ім. Гальченка, де водіям видають медичні довідки, в них все дуже суворо, отримати бланк обліку може не кожен.

"Є чітко прописаний перелік патологій, вад, захворювань, з якими не дозволяється водіям керувати транспортними засобами. Це, наприклад, гіпертонія 2-ї та 3-ї стадії. Це відсутність зору на одному із очей. Відсутність першого або вказівного пальця…тобто коли немає і хапальної функції…" - розповів лікар клініки ім. Гальченка Володимир Кошак.

Дивіться ВІДЕО: Попи заробляють надприбутки на пійлі без будь-яких документів

Як стверджує лікар, видати довідку пацієнту хоч з одним із цих захворювань - це вже наражати на небезпеку тисячі невинних.

"Ну це грубе порушення повністю наказу МОЗ. Ці випадки мають розслідуватися і юридично повинні бути якісь наслідки", – заявив він.

Однак, на практиці все виявилося зовсім не так, як казав Кошак. Журналісти "Грошей" влаштували експеримент та потай привели на прийом до цієї ж клініки повністю незрячого чоловіка на ім'я Дмитро.

Перший же лікар-окуліст, який оглядає хлопця, помічає, що в нього немає відвідного нерва. Дмитро чесно відповідає, що в нього була травма голови, але лікар каже, що "порушення незначні". Того, що хлопець взагалі нічого не бачить, медик ніби не розуміє.

У наступному кабінеті хлопця зустрічає той самий головний лікар, який розповідав про "грубі порушення наказів МОЗ", які у його клініці, начебто, відсутні.

Дивіться ВІДЕОГенерал міліції хотів "купити" київську вчительку новим будинком

Дмитро зізнається, що зір у нього препоганий. Але лікар оптимістично запитує, чи може він бачити хоч одним оком та прочитати запропонований текст. Хлопець знов відповідає негативно.

Тоді лікар починає пошуки чогось, що у Дмитра в нормі. Перевіряють тиск, та й тут не все добре – у хлопця гіпертонія. А факт відсутності одного пальця в нього лікар взагалі ігнорує.

Після чого всі ці патології лікар називає просто:

"В нього трошки порушення".

Після чого Дмитрові радять придбати контактні лінзи та за 200 грн видають медичну довідку про можливість керування транспортним засобом.

Таку халатність пояснити просто - майже всіма медкомісіями володіють приватні фірми, які сміливо заробляють на довідках суворого обліку, наприклад, психіатричних та наркологічних.

Дивіться ВІДЕО: Українців заманюють у "сексуальні секти" і під гіпнозом змушують до оргій

Журналісти "Грошей" йдуть далі - влаштовують героя програми водієм столичної маршрутки. Для цього треба не багато – медична довідка в нього вже є, залишилося домовитися про водійські права з категорією "Д".

Проте, це виявляється не таким вже й складним – були б гроші та бажання. Права хлопцеві таки виписують, ще й заднім числом, адже на категорію "Д" потрібний стаж, та це не зупиняє хабарників. За 2 дні журналісти зробили з абсолютно незрячого Дмитра - ідеального кандидата у водії маршрутки.

За пошуком в Інтернеті було знайдено фірму-перевізника, яким був потрібен водій. На прийомі у директора підприємства Дмитро каже, що за кермом ще не сидів та стажу не має.

Про документи мова взагалі не йдеться. Кажуть якщо є - добре, а немає - не проблема.

Отож, не дивно, що значна кількість жахливих аварій в Україні за участю громадського транспорту трапляється саме з вини водіїв. Бо довідки та права легко можуть бути "липовими".

В Україні стати водієм маршрутки може навіть незрячий

В Україні стати водієм маршрутки може навіть незрячий

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4563
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація