Як Україна голосувала за президента. Інтерактивна мапа за регіонами після обробки 99,9% бюлетенів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За Зеленського голосували південні та східні області України, а за чинного очільника держави – Захід.

Центральна виборча комісія майже завершила обробку бюлетенів. Згідно з результатами підрахунку ЦВК 99,93% протоколів, лідером виборчих перегонів залишився шоумен Володимир Зеленський. Він набрав 30,24% голосів. Петро Порошенко опинився на другому місці. За чинного президента проголосували 15,95% українських громадян.

Детально про те, як проголосували виборці у різних регіонах країни, можна переглянути на інтерактивній мапі (після підрахунку ЦВК 99,02% протоколів). 

Чинний президент випередив Зеленського лише у трьох областях Західної України - в Івано-Франківській, Львівській та Тернопільській. Всі інші - Закарпатська, Волинська, Хмельницька та Рівненська - віддали перевагу Зеленському.

Зеленський також випередив Порошенка у всіх областях на Сході та Півдні країни. На Сході Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Донецька та Луганська області майже вдвічі, а подекуди і втричі, активніше голосували за Зеленського, ніж за Порошенка. 39,72%, 45,32%, 36,39%, 24,77%, 25,07% - за Зеленського, 8,77%, 8,31%, 8,52%, 12,64% 6,61% - за Порошенка відповідно.

Приблизно така ж ситуація і з Півднем - в Одеській області Зеленського підтримали  41,26% виборців, Порошенка -  9,06%, в Миколаївській - 40,78% та 9,67% відповідно, в Херсонській 37,57% та 11,52%.

Центр країни, що охоплює Вінницьку, Житомирську, Київську, Черкаську, Кировогорадську, Полтавську, Сумську та Чернігівську області, також переважно голосував за Зеленського.

Результати виборів, за регіонами, інфографіка 2
ТСН.ua

Хоча Зеленський та Порошенко й залишаються лідерами передвиборчої гонки і, ймовірно, будуть змагатися один з одним за пост глави держави у другому турі виборів, є три області, де їх обігнали інші кандидати. Зокрема, лідер партії "Опозиційний блок - За Життя" Юрій Бойко впевнено отримав перевагу в Донецькій і Луганській областях. У Луганській області колишній "регіонал" отримав 43,63%, у Донецькій - 36,36% голосів.  

Лідер партії "ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко отримала перевагу в Івано-Франківській області, обігнавши і чинного президента, і шоумена - 22,58%. За її опонентів проголосували 21,31% і 16,05% відповідно.

Як повідомлялося раніше, в Україні завершилося голосування на першому турі виборів президента України. Оскільки жоден з кандидатів не набирає більшість, тому відбудеться другий тур голосування.

Чинний президент України Петро Порошенко став лідером передвиборчих перегонів серед українців, які голосували на закордонному виборчому округу, однак програв у зоні ООС. Більшість військових проголосували за Зеленського.

ВідеоПодяка Зеленського та критика у Порошенка: реакція у штабах кандидатів

"Екзит-полів багато, а переможець один ", - так Володимир Зеленський відреагував на свій результат у першому турі виборів. Одразу після оголошення підсумків екзит-полів він обійняв дружину і подякував українцям за те, що зробили свій вибір. У штабі чинного президента тим часом відзначили, що голосування відбулось без порушень. Сам Петро Порошенко заявив, що отримав суворий урок. І одразу взявся критикувати головного конкурента.    

Подяка Зеленського та критика у Порошенка: реакція у штабах кандидатів

Залиште свій коментар

Вибір редакції