За кордоном від коронавірусу одужали 11 українців - МЗС

За кордоном від коронавірусу одужали 11 українців - МЗС

Фото: Associated Press

10 869 громадян України звернулись по допомогу у рамках системи “Захист”

Станом на вечір п’ятниці 11 українців, які проходили лікування від коронавірусу одужали, а ще майже 11 тис. українських громадян звернулись по допомогу до закордонних дипустанов в рамках системи “Захист”.

Про це йдеться у Telegram-каналі про коронавірус Міністерства закордонних справ України.

"Так, станом на 20:00 4 квітня 10 869 громадян України звернулись по допомогу у рамках системи “Захист”", - значиться у повідомлені.

Крім того, 170 громадян України за кордоном проходять лікування у Австрії (3), Бельгії (1), Великій Британії та Північній Ірландії (1), Греції (16), Домініканській Республіці (4), Іспанії (5), Італії (121), Нігерії (1), Нідерландах (1), ОАЄ (1), Польщі (4), Португалії (1), РФ (1), на Сейшельських островах (1), у Сербії (1), США (1), Таїланді (1), ФРН (4), Швейцарії (1) та Швеції (1).

"Зокрема, станом на сьогодні 11 наших громадян в Італії (2), Нігерії (1), ОАЕ (1), Польщі (2), ФРН (1) та Японії (4) одужали", - додають в МЗС.

П’ять громадян України за кордоном померли. Зазначимо, станом на 2 квітня за кордоном нараховувалось 4 загиблих від коронавірусу.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація