За кредит у 1,2 млрд. Київрада заставила всі театри та приміщення СБУ

Київська влада взяла кредит, щоб розрахуватися з боргами за газ. Опозиція попереджає: під заставу віддали приміщення театрів, музеїв та міністерств.

Київрада ухвалила рішення залучити до бюджету столиці кредит у розмірі 1,2 млрд. гривень для погашення боргів перед "Київенерго" та "вирішення інших нагальних потреб міста".

Позику Києву видасть банк "Хрещатик" терміном на два роки.

Відповідне рішення на позачерговому засіданні у четвер, 19 березня, підтримали 92 з 113 присутніх у залі депутатів Київради. 14 депутатів проголосували "проти".

Як раніше повідомив секретар Київради Олесь Довгий, кредит передбачає взяття під заставу майна територіальної громади Києва.

"Залученням кредиту ми жодним чином не обмежуємо права і доходи територіальної громади", - підкреслив він та додав, що предметом застави будуть ті об`єкти, які не приносять кошти до міського бюджету.

Водночас Блок Віталія Кличка, опозиційний чинній владі, назвав пропозицію про позику "черговою масштабною бюджетною аферою, мета якої – затягнути кредитний зашморг на шиї киян".

За інформацією блоку, "шокує перелік майна", яке пропонується передати під заставу. Це - майже всі комунальні приміщення.

Зокрема, у переліку, який оприлюднив Блок Кличка: театри столиці (Театр опери та балету, театр ім. І.Франка, театр російської драми ім. Лесі Українки), Національна філармонія, музей історії України.

Приміщення Інституту географії, Академії педагогічних наук, інституту отоларингології.

Крім того - будівлі, що займають центральні органи виконавчої влади: приміщення МЗС, Мінфіну, міністерства праці, центрального РАГСу, районних воєнкоматів, приміщення судів, в тому числі - Господарського суду, а також МВС, Державтоінспекції, СБУ, Генеральної прокуратури, Головного управління юстиції, поштові відділення Києва.

Місто, не розрахувавшись за кредит, може втратити ці приміщення назавжди.

У зв’язку з цим Блок Кличка закликав депутатів не голосувати за зазначений кредит, а знайти інші шляхи погашення боргу за спожиті енергоносії та газ.

Київ на сьогодні вперше з 1991 року став найбільшим боржником за спожитий підприємствами теплокомуненерго природний газ. В кінці січня Київська міська державна адміністрація перерахувала 28 млн. грн. з бюджету міста на погашення заборгованості, але загальний борг перевищує 1 мільярд гривень.

За офіційними даними, сума боргу утворилася з 2000 року за рахунок різниці між затвердженими тарифами на теплову енергію та фактичною її собівартістю для житлових організацій та інших споживачів.

Читайте також:

Київрада затвердила бюджет на 2009 рік

Черновецький: ВР хоче відправити мене в психушку. Я буду скаржитися в Ленінград

В Києві відбудеться референдум про недовіру Черновецькому

Київ є найбільшим в країні боржником за газ

ВідеоТеатри здали під заставу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: