За націоналістів, які відбили Леніну ніс, заступився Тягнибок

Націоналістичні організації, зокрема ВО "Свобода", УНА-УНСО та "Тризуб" імені Степана Бандери", створили комітет з декомунізації.

Понад 30 партійних та громадських організацій створили у Києві комітет декомунізації. Члени комітету направили Юлії Тимошенко звернення про остаточний демонтаж пам’ятника Леніну, що розташований на бульварі Шевченка у Києві, а також про вилучення його з Державного реєстру нерухомих пам’яток національного значення.

Як повідомляє прес-служба ВО "Свобода", члени Комітету вимагають негайно припинити кримінальне та адміністративне переслідування націоналістів, які 30 червня зруйнували пам’ятник Леніну в Києві.

Окрім того комітет направив окрему заяву президенту України, прем’єр-міністру, голові Верховної ради, керівникам депутатських фракцій, голові СБУ, Генпрокурору та міністру внутрішніх справ.

Праві організації вимагають вилучити з Державного реєстру нерухомих пам’яток національного значення та всіх переліків пам’яток культури "пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені вождям та діячам окупаційного комуністичного режиму", оприлюднивши відповідні реєстри.

Також організації вимагають невідкладно демонтувати пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені особам, причетним до злочинних дій проти українського народу, змінити назви населених пунктів, вулиць, установ, які пов’язані з окупаційним комуністичним режимом.
Крім того, в заяві вимагають притягнути до відповідальності посадових і службових осіб, які зволікали і перешкоджали виконанню указів президента щодо ліквідації пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячені організаторам голодоморів та політичних репресій.

Комітет декомунізації створили ВО "Свобода", ОУН, ВО "Просвіта", УНА-УНСО, ВО "Тризуб" імені Степана Бандери, ГО "Люстрація", Асоціація дослідників голодоморів в Україні, Товариство "Меморіал" імені Василя Стуса, Оргкомітет Міжнародного Суду над злочинами комунізму, Спілка офіцерів України, МНК, Студентське братство та інші праві партії та громадські організації.

Нагадаємо, вранці 30 червня активісти незареєстрованих націоналістичних організацій розбили пам'ятник Леніну в Києві, пошкодивши ніс і ліву руку монумента.

Вони присвятили свої дії дню народження головнокомандуючого УПА Романа Шухевича і мотивували свій вчинок невиконанням указу президента Віктора Ющенка про ліквідацію пам’ятників тоталітаризму.

Міліція порушила кримінальну справу проти націоналістів. Вандалам загрожує до 4 років позбавлення волі.

Понівечений пам’ятник Леніну на час ремонту буде демонтовано, чи повернеться він на місце, наразі невідомо. Його долю вирішить Кабмін. Монумент зроблено з рідкісного матеріалу - карельського кварциту. Вартість його реставрації складе приблизно 100 тисяч гривень.

Читайте також:

Леніна приберуть з центра Києва

Націоналісти, які спотворили пам'ятник Леніну, виконували указ президента

Націоналістам, які спотворили пам’ятник Леніну, світить 4 роки тюрми

Українські націоналісти зреклися активіста-вандала

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: