За нацистські злочини у Німеччині готуються судити ще одного українця

Прокуратура Мюнхена веде розслідування щодо 88-річного Івана (Джона) Калимона, який служив поліцаєм в окупованому Львові.

Прокуратура Мюнхена віднедавна веде розслідування проти 88-річного чоловіка українського походження. Його підозрюють у вбивстві в роки Другої світової війни щонайменше одного єврея.

Як і у випадку з Іваном Дем’янюком, суд над яким триває, підозрюваний мешкає в США.

У повідомлення преси прізвище чоловіка не розголошується, його називають "Джон К.". Вочевидь, йдеться про Івана Калимона, який мешкає в штаті Мічиган. Під час війни він служив поліцаєм в окупованому Львові. Там 1942 року він нібито застрелив щонайменше одного єврея.

Наразі німецька прокуратура перевіряє, чи достатньо доказів для висунення обвинувачення та суду. На думку місцевих журналістів, такий варіант розвитку подій видається вірогідним. У такому разі Німеччина може звернутися до США з проханням про екстрадицію, як це було з Іваном Дем’янюком.

Повідомляється, що сам Іван К. відкидає всі підозри. У розмові з американським журналістом він визнав, що був українським поліцаєм, але заперечив причетність до убивств.

Як і Дем’янюк після війни, Джон К. емігрував до США, де пізніше був позбавлений громадянства. Зараз він оскаржує це рішення, що може затримати його екстрадицію до Німеччини, якщо справа дійде до суду.

Процеси над підозрюваними у нацистських злочинах привертають особливу увагу громадськості в Німеччині. Кожен із них може стати останнім. Кілька днів тому суд у місті Аахені засудив до довічного ув’язнення колишнього німця-есесівця за вбивство трьох цивільних у роки війни в Нідерландах.

Процес над уродженцем України Іваном Дем’янюком триває в Мюнхені з осені 2009 року. За даними слідства, у роки війни він був наглядачем у нацистських таборах смерті Собібор і Треблінка і причетний до вбивства майже 28 тисяч ув'язнених.

Читайте також:

У Німеччині 88-річного ветерана СС засудили до довічного ув’язнення

Російська ФСБ надала архіви про концтабори для суду над Дем'янюком

Захист Дем'янюка представив його жертвою Голокосту

Львів став на захист українського нациста. На черзі інші міста

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: