За неприбраний сніг киянам повернуть три мільйони гривень

56% жителів комунальних будинків столиці отримають назад свої гроші, які заплатили за прибирання прибудинкової території.

Перерахунок, який провели столичні ЖЕКи за ненадані або надані не в повному обсязі послуги з прибирання снігу з прибудинкових територій Києва, склав 3 млн грн.

Про це повідомив міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко на брифінгу.

"Перерахунок був зроблений по 56% жителів комунальних будинків. Загальна сума перерахунку, за моїми даними, на сьогодні склала 3 млн грн. Це буде 7% від суми платежу", - сказав він.

Міністр уточнив, що невелика сума перерахунку пояснюється тим, що не по кожному будинку були закладені відповідні витрати в тарифі.

"Виключно жителі можуть відстежити, що було закладене ЖЕКом в цій квартирній платі і наскільки адекватними були розрахунки", - додав він.

Кучеренко вважає, що не всі проблеми міста, включаючи і форс-мажорні обставини - випадання великої кількості снігу, повинні вирішуватися за кошти його жителів.

"Київ збирає податки. І саме за рахунок цих податків і передбачається боротьба з форс-мажорами, прибирання вулиць. Якщо сьогодні такий форс-мажорний снігопад, то саме за рахунок таких витрат бюджетів повинен бути передбачений порятунок міста від стихії", - пояснив він.

Зокрема, міністр відзначив, що в Києві 17 тис. парковочних місць. "Якщо взяти мінімум 10 грн на добу, я виходжу на суму 60 млн грн, яку бюджет міста повинен був зібрати. Коли я поцікавився, скільки реально одержав бюджет, виявилося не 60 млн грн, а шість".

"Якщо ви збираєте такі кошти з нас, то слід за рахунок цих джерел чистити сніг, і прибирати, відстежувати, що відбувається на дахах будинків. Саме у цій площині ми допомагатимемо місцевій владі вирішувати місцеві питання", - сказав Кучеренко.

Нагадаємо, столичне КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" (ГІОЦ) після проведення перерахунку квартплати за неприбраний сніг зменшив суму оплати на 3-7 грн.

Читайте також:

Сніг із Києва вивозять у довколишні села

У Черновецького відзвітували про прибраний сніг

Біля київської мерії залили імпровізовану ковзанку для Черновецького

Постраждалі від ожеледі кияни будуть судитися з ЖЕКами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: