За останніх 6 років в Україні вилучили 79 контейнерів з радіоактивними матеріалами

СБУ навіть вдалося вилучити десять саморобних контейнерів - загалом з ураном, а також - 115 кг ртуті, не кажучи вже про інші речовини.

79 контейнерів з радіоактивними матеріалами було вилучено Службою безпеки України та іншими українськими правоохоронними структурами в період з 2003-го по 2009 рік.

Зокрема, за даними СБУ, її співробітникам за сприяння інших правоохоронних органів вдалося не допустити переміщення через територію України і вилучити з незаконного обороту:

— 35 промислових контейнерів з джерелами іонізуючого випромінювання на основі радіоізотопів цезію-137, стронцію-90, кобальту-60, натрію-22;

— 34 промислових пристрої, котрі містили ядерний матеріал зі сполуками урану-235 і урану-238, плутонію-238, плутонію-239 і америцію-241, тритію;

— вісім саморобних контейнерів з 3 кг 435 г матеріалів та сполук урану-235 і урану-238;

— два саморобні контейнери з джерелами іонізуючого випромінювання на основі радіоізотопів америцію-241;

— 115 кг хімічної речовини першого класу небезпеки — ртуті.

Нагадаємо, що у квітні цього року СБУ припинила діяльність злочинного угруповання з торгівлі радіоактивними матеріалами в Тернопільській області, на чолі якого був депутат облради.

Група складалася з трьох осіб, її учасники були затримані при спробі продати контейнер, в якому, як вони думали, знаходився плутоній-239.

Під час переговорів з потенційними покупцями злочинці пред'явили паспорт на контейнер, згідно з яким він був виготовлений в 1968 році на одному із закритих військових підприємств у російському Томську.

За даними СБУ, злочинці планували продати вищезгаданий контейнер за 10 мільйонів доларів.

Читайте також:

"Нічийні" запаси ртуті загрожують тисячам киян

У Сімферополі на смітнику знайшли 50 кг ртуті

Економні лампи небезпечні через ртуть

МНС влаштовуватиме у Чорнобилі "сафарі"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: