За період спалаху кору лікарі вперше зафіксували зменшення кількості нових захворювань

Усього за 2018 рік на кір захворіли 4,3 тисячі людей.

Ситуація із захворюваністю на кір в Україні залишається напруженою. Проте за минулий тиждень (станом на 8 лютого) лікарі вперше за період спалаху зафіксували зменшення на 14% кількості нових пацієнтів – на кір захворіли 798 людей, серед яких 287 дорослих і 511 дітей.

Такі дані Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Усього за 2018 рік на кір захворіли 4298 людей – 1423 дорослих і 2875 дітей. Довелося госпіталізувати 2872 осіб. Від початку року від ускладнень кору померло п’ятеро – троє дітей і двоє дорослих.

Найбільше людей захворіли в Івано-Франківській (965 випадків захворювання), Одеській (781), Закарпатській (681), Чернівецькій (509) та Львівській (269) областях.

Найменша кількість випадків захворювання зареєстрована у Чернігівській (1 випадок), Сумській (2 випадки), Луганській і Харківській (по 3 випадки), Рівненській (4 випадки) областях.

"Ми вдячні батькам, які зробили свідомий вибір на користь вакцинації своїх дітей – єдиного способу захисту від кору. Завдяки посиленим заходам з імунізації, які проводить Міністерство охорони здоров’я, було провакциновано 74,5% дітей, які свого часу пропустили першу дозу вакцини КПК, та 79,5% дітей, які своєчасно не отримали другу дозу вакцини. Ми також вдячні нашим партнерам, Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, який прискорить поставку додаткових вакцин КПК: 220 тисяч доз надійдуть вже цього місяця", - сказав заступник гендиректора з нагляду за інфекційними хворобами Центру громадського здоров’я МОЗ Віктор Ляшко.

Загалом, 2018 року Україна буде забезпечена майже 2 млн доз вакцини проти кору. 1 млн 97,6 тис. доз вакцини прибудуть до України в першому півріччі, ще 901,4 тис. доз – у другому. Першу партію КПК – 220 тисяч доз – мають доставити в лютому. Після цього вакцини одразу передадуть у регіони. Загалом же цієї кількості вакцин буде достатньо для проведення щеплень проти кору всім віковим групам дітей, які цього потребують, запевняють у МОЗ.

Нині в Україні є близько 243 тисяч доз вакцини КПК. Минулого тижня використали 24,5 тис. доз вакцини КПК. Попит на вакцини нині підвищений, тому в разі необхідності роблять перерозподіл між областями.

Що робити батькам, діти яких контактували з хворими на кір Інфорграфіка
Facebook/Уляна Супрун

кір, інфографіка, вірус
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар