Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
За період спалаху кору лікарі вперше зафіксували зменшення кількості нових захворювань

Усього за 2018 рік на кір захворіли 4,3 тисячі людей.

Ситуація із захворюваністю на кір в Україні залишається напруженою. Проте за минулий тиждень (станом на 8 лютого) лікарі вперше за період спалаху зафіксували зменшення на 14% кількості нових пацієнтів – на кір захворіли 798 людей, серед яких 287 дорослих і 511 дітей.

Такі дані Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Усього за 2018 рік на кір захворіли 4298 людей – 1423 дорослих і 2875 дітей. Довелося госпіталізувати 2872 осіб. Від початку року від ускладнень кору померло п’ятеро – троє дітей і двоє дорослих.

Найбільше людей захворіли в Івано-Франківській (965 випадків захворювання), Одеській (781), Закарпатській (681), Чернівецькій (509) та Львівській (269) областях.

Найменша кількість випадків захворювання зареєстрована у Чернігівській (1 випадок), Сумській (2 випадки), Луганській і Харківській (по 3 випадки), Рівненській (4 випадки) областях.

"Ми вдячні батькам, які зробили свідомий вибір на користь вакцинації своїх дітей – єдиного способу захисту від кору. Завдяки посиленим заходам з імунізації, які проводить Міністерство охорони здоров’я, було провакциновано 74,5% дітей, які свого часу пропустили першу дозу вакцини КПК, та 79,5% дітей, які своєчасно не отримали другу дозу вакцини. Ми також вдячні нашим партнерам, Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, який прискорить поставку додаткових вакцин КПК: 220 тисяч доз надійдуть вже цього місяця", - сказав заступник гендиректора з нагляду за інфекційними хворобами Центру громадського здоров’я МОЗ Віктор Ляшко.

Загалом, 2018 року Україна буде забезпечена майже 2 млн доз вакцини проти кору. 1 млн 97,6 тис. доз вакцини прибудуть до України в першому півріччі, ще 901,4 тис. доз – у другому. Першу партію КПК – 220 тисяч доз – мають доставити в лютому. Після цього вакцини одразу передадуть у регіони. Загалом же цієї кількості вакцин буде достатньо для проведення щеплень проти кору всім віковим групам дітей, які цього потребують, запевняють у МОЗ.

Нині в Україні є близько 243 тисяч доз вакцини КПК. Минулого тижня використали 24,5 тис. доз вакцини КПК. Попит на вакцини нині підвищений, тому в разі необхідності роблять перерозподіл між областями.

Що робити батькам, діти яких контактували з хворими на кір Інфорграфіка
Facebook/Уляна Супрун

кір, інфографіка, вірус
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції