Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
За перший тиждень декларації із сімейними лікарями підписали понад 150 тисяч українців – Супрун

Під час підписання декларацій фіксують чимало порушень.

Протягом цього тижня, коли в Україні розпочалася кампанії "Лікар для кожної сім’ї", декларації із сімейними лікарями підписали понад 150 тисяч українців.

Про це у Facebook повідомила виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Кампанія з вибору лікаря розпочалася в усіх областях України. Медзаклади поступово підключаються до електронної системи охорони здоров’я - на 4 квітня в системі вже було 63% комунальних закладів, які надають первинну медичну допомогу. Щодня приєднуються нові. Загалом від часу запуску електронної системи охорони здоров’я підписано понад 266 тисяч декларацій про вибір лікаря", - зазначила Супрун.

В окремих містах, зокрема Львові та Дніпрі, виникли труднощі з початком кампанії, тож її старт відклали.

"Сьогодні у Львові почали підписувати декларації. В Дніпрі найближчим часом заклади також відновлять підписання декларацій", - уточнила глава МОЗ.

Супрун зазначила, що є чимало порушень.

"Щодо поодиноких порушень, то в деяких медзакладах громадянам відмовляли у вільному виборі лікаря. Найчастіший аргумент - пацієнт приписаний до іншого дільничного лікаря, тому має підписати декларацію в іншому місці. Нагадуємо, що неприпустимо тиснути на пацієнтів, аби вони підписували декларацію винятково зі своїм дільничним лікарем. Кожен українець вільний у виборі свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, де б він не був зареєстрований. Відмовити у підписанні декларації можуть лише з двох причин: 1. Заклад ще не підключений до електронної системи охорони здоров’я. 2. Всі лікарі медичного закладу набрали оптимальну кількість пацієнтів", - нагадала очільниця МОЗ.

Неправомірною також є відмова пацієнтам на підставі того, що в закладі немає бланків декларацій. Адже декларація формується в електронному вигляді й після заповнення роздруковується уповноваженою особою.

ВідеоУляна Супрун відповіла на запитання українців щодо вибору сімейного лікаря

Понад 12 тисяч пацієнтів уже визначилися зі своїм сімейним лікарем. Такий результат лише першого дня кампанії "Обери свого лікаря" від МОЗ. Утім відгуки від самих українців про початок реформи дуже неоднозначні. З якими проблемами уже зіткнулись пацієнти і як їх вирішити - поговоримо з виконувачем обов'язків Міністра охорони здоров'я Уляною Супрун.

Уляна Супрун відповіла на запитання українців щодо вибору сімейного лікаря

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції