За півроку СБУ упіймала сім іноземних дипломатів-шпигунів

Зокрема, СБУ викрила діяльність росіянина, який здобував розробки в сфері військово-промислового комплексу для китайської спецслужби.

Валентин Наливайченко
УНІАН
Глава СБУ Валентин Наливайченко
За останні півроку Служба безпеки України викрила на території країни сім іноземних дипломатів-розвідників. Про це повідомив глава СБУ Валентин Наливайченко.

"Україна має серйозні розробки й секрети, а відтак, зацікавленість іноземних спецслужб у вербуванні наших громадян існує. Вони працюють або намагаються працювати на нашій території досить активно, вербуючи українських громадян і полюючи на наші розробки", - наголосив Наливайченко.

"Тільки за останні півроку на нашій території були викриті сім іноземних дипломатів-розвідників. Зараз у нас є три кримінальні справи, по яких проходять в тому числі й громадяни України. Вони були втягнуті в незаконну діяльність, скоїли правопорушення. Ще в чотирьох випадках нам вдалося шляхом профілактики не допустити скоєння нашими громадянами правопорушень, тому вони не притягуються до кримінальної відповідальності", - розповів керівник СБУ.

Наливайченко навіть навів приклади викриття Службою безпеки шпигунів. "Що стосується прикладів. За цей період нами було викрита діяльність одного громадянина Росії, який здобував науково-технічні розробки в сфері військово-промислового комплексу для китайської спецслужби. Взагалі-то, спецслужба ніколи не називає країну, агент якої був затриманий, оскільки це ображає цю країну, тому, на мою думку, цього достатньо", - заявив він.

"Свою роботу ми завершуємо шляхом демаршів через Міністерство закордонних справ або напряму, якщо можемо викликати представника відповідної спецслужби. Якщо є необхідність, ми висилаємо цих людей з нашої території", – розповів Наливайченко.

Читайте також:

В Росії засудили українця за спробу вивезти секретну військову розробку

Російські спецслужби залишили Севастополь

ЗМІ: генконсул РФ в Одесі створив шпигунську мережу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: