За півроку Софія Київська і Києво-Печерська Лавра потраплять до "чорного списку" ЮНЕСКО

Якщо Україна не виконає рекомендацій ЮНЕСКО, зазначені об'єкти, які мають статус всесвітньої культурної спадщини, можуть бути занесені до так званого "чорного списку".

Україна повинна до 1 лютого 2011 року виконати рекомендації ЮНЕСКО, щоб національний заповідник "Софія Київська" і Києво-Печерська Лавра не потрапили у "чорний список" цієї організації.

Про це заявив перший заступник голови Державної служби з питань національної культурної спадщини Яків Дігтяр.

Він поінформував, що у резолюції 34-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка проходила 25 липня - 3 серпня у Бразилії, визначено рекомендації Україні, які вона повинна виконати.

"І країна повинна виконати ці пункти і до 1 лютого подати інформацію про стан навколо Софії і Лаври", - наголосив Дігтяр.

Він уточнив, що відповідно до рекомендацій Україна повинна привести у відповідність до міжнародних стандартів нормативно-правову базу у питанні захисту культурної спадщини, обмежити можливість будівництва поблизу Софії Київської і Києво-Печерської лаври.

За словами Дігтяра, якщо Україна не виконає цих умов, зазначені об'єкти, які мають статус всесвітньої культурної спадщини, можуть бути занесені до так званого "чорного списку".

Читайте також:

Софія Київська уникнула "чорного списку" ЮНЕСКО

Києво-Печерську Лавру передали в державну власність

Монумент Незалежності у Києві може обвалитися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: