Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
За подвійне громадянство українців саджатимуть на 5 років

Депутати посилюють боротьбу з подвійним громадянством. Отримати український паспорт стане більш складно, а позбутися його - набагато легше.

Верховна рада зробить більш жорсткими умови для набуття українського громадянства, а також посилить відповідальність за приховування подвійного громадянства.

Відповідні законопроекти депутати підтримали 2 червня в першому читанні. Документи усувають колізії, які раніше робили можливим подвійне громадянство.

Зокрема, за приховування факту подвійного громадянства ВР планує встановити покарання у вигляді обмеження волі до 5 років. Закон доповнять нормою про те, що громадянин України зобов'язаний повідомити про факт набуття або перебування у громадянстві (підданстві) іншої держави протягом 30 днів.

Якщо цього не буде зроблено, людина підпадатиме під нову статтю Кримінального кодексу, за якої її можна посадити на 5 років чи накласти штраф у розмірі 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів.

Також передбачається підвищити вимоги щодо набуття українського громадянства, а добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави буде підставою для позбавлення його українського громадянства.

Навесні цього року, багато українців, особливо заробітчан, почали охоче приймати громадянство Росії. Біля відповідних органах РФ навіть вишикувалися черги. Ажіотаж, можливо, був викликаний тим, що в липні припиняє дію закон про спрощене отримання російського громадянства, який діяв з 2004 року.

Читайте також:

Українці масово приймають російське громадянство

Більш ніж 90% південноосетинців стали громадянами Росії

Відомий футболіст змінить громадянство України на російське

Громадянство Латвії продавали у Інтернеті за 11 тис. євро

Залиште свій коментар

Вибір редакції