За порушення виборчого законодавства порушено 20 кримінальних справ

Найбільше скарг до міліції надійшло у зв'язку з хуліганством, крадіжками, незаконними агітматеріалами і підкупом виборців.

Під час виборчої президентської кампанії в Україні з 19 жовтня 2009 року до 11 січня 2010 року до МВС надійшло 154 повідомлення про порушення законодавства.

Найбільше зафіксовано хуліганських проявів (67), фактів виявлення агітаційних матеріалів, надрукованих з порушенням законодавства (27), вагому частку також становлять крадіжки, пограбування, розбійні напади – 21.

Задокументовано вісім випадків втрати (крадіжки) печатки, вісім повідомлень про підкуп виборців. Сталося п’ять пожеж та підпалів, три випадки незаконної агітаційної діяльності, три - пошкодження майна.

Внаслідок проведених перевірок за зібраними матеріалами порушено 20 кримінальних справ. З них 11 за статтею "хуліганство", - 5 – "крадіжка", 3 – "умисне знищення або пошкодження майна", 1 – "викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток".

Так, на Луганщині 9 січня міліція затримала групу осіб, які навмисне пошкоджували білборди із зображенням Юлії Тимошенко, кандидата в президенти, зокрема закидували їх лампочками, наповненими фарбою. Пізніше з'ясувалося, що один з учасників групи є депутатом Луганської міської ради. Всього групою було пошкоджено 17 білбордів у Луганську та в місті Алчевськ.

На Дніпропетровщині 10 січня довірена особа одного з кандидатів в президенти заявила, що у місті Новомосковськ троє невідомих розклеювали листівки, що містять неправдиву інформацію стосовно цього кандидата. За підозрою у вчиненні протиправних дій затримано трьох молодиків, які ніде не працюють. Наразі триває перевірка.

У місті Ніжин на Чернігівщині невстановлені особи поширювали агітаційні матеріали, які не містили відомостей про установу, що здійснила друк, тираж та інформацію про відповідальних за випуск осіб. За цим фактом правоохоронці поки що проводять перевірку.

Читайте також:

За порушення виборчого законодавства порушено 20 кримінальних справ

Експерт: більше половини підкуплених виборців не проголосує "як треба"

На Тернопільщині з’явились білборди з привітанням "президента України Януковича В.Ф."

СБУ зафіксувала підкуп членів комісій на Донбасі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: