За рік клерки вкрали з банків у 40 разів більше грошей, ніж грабіжники

Співробітники банків озброєні печаткою і бланками – зброєю набагато могутнішою, ніж пістолети.

За 10 місяців 2009 року з українських фінансових установ було викрадено 64 млн грн. При цьому грабіжники винесли близько 1,5 млн грн, а співробітники банків викрали 62,5 млн грн.

Як повідомляє видання "Левый берег", усього за 10 місяців 2009 року було зафіксовано 150 нападів на банки, загальна сума награбованого становила близько 1,5 млн грн – це дані Українського кредитно-банківського союзу. Тобто, в середньому, грабіжник виносив з відділення 10 тисяч гривень.

"Поки одні злочинці грабували фінустанови, інші, подібно Паніковському, дійшли висновку, що "крадіжка" безпечніша за "пограбування", - пише ЛБ. - 24 жовтня на Волині були затримані співробітники одного з комерційних банків, які разом зі співучасниками вивели з банку 17 млн грн. Клерки видавали кредити під заставу трьох земельних ділянок, вартість яких була завищена у 10 разів. Зовсім недавно – 23 листопада – в Києві були затримані співробітники фінструктури, які за фіктивними кредитними договорами викрали на роботі 6,8 млн грн. Того ж дня в Житомирі було затримано директора відділення "Альфа-Банку", який за останні три місяці разом із завідуючою касою привласнив 0,7 млн грн. Всього за 10 місяців 2009 року міліція відкрила більше 40 кримінальних справ стосовно співробітників банків. Загальний збиток від їх розкрадань в десятки разів перевищує збитки від нападів. Якщо викрадено було 62,5 млн грн, то вкрадено – всього 1,5 млн грн".

"Співробітники банків озброєні печаткою і бланками – зброєю набагато могутнішою, ніж пістолети-запальнички або сокири", - пише ЛБ і наводить приклад: у Донецьку співробітники однієї з фінустанов розробили просту схему: видаючи кредит на придбання машини, зазначали суму кредиту, трохи більшу, ніж вартість машини. Відкати клерки привласнювали, схема успішно спрацювала на 38 клієнтах, на яких вдалося заробити 1,7 млн грн. Подібну махінацію використовувала начальник одного з відділень банку у Львові – їй вдалося видати 429 кредитів за два роки і привласнити 3,2 млн грн. Ті, хто не може видавати кредити, пробують інші способи: на Закарпатті співробітники "карткового" відділення випустили кредитні карти на 21 підставну людину, а потім знімали гроші в банкоматах. До арешту їм вдалося зняти 328 тис грн.

Більшість пограбувань на тлі розкрадань банківських клерків здаються справжніми анекдотами, зазначає видання. Поки співробітники фінструктур оформляють фіктивні угоди на мільйони гривень, їхні колеги з другого боку каси просто "цуплять дріб’язок". Так, у червні цього року 18-річний хлопець, погрожуючи пістолетом, пограбував банк. Виніс 837 грн – більше в касі не було. Його затримали увечері того ж дня. 30 березня в Харцизьку безробітний намагався пограбувати банк, проте співробітники вчасно викликали міліцію. Грабіжника заарештували, і виявилось, що пістолет, яким він погрожував, був іграшковим пістолетом-запальничкою. Найчастіше відділення фінустанов грабують знахабнілі "гопники", шукаючи відділення без охорони і відеокамер, зазначає ЛБ.

У 2009 році навіть найзухвалішим грабіжникам не вдавалося пограбувати банківське відділення більше, ніж на 314 тисяч гривень.

Самі банки далеко не завжди звертаються до правоохоронців, вирішуючи проблеми зі злодійкуватими співробітниками за допомогою власних служб безпеки або банально звільняючи нечистих на руку, якщо сума збитків не дуже велика, зазначає видання. "Найдорожче, що є у банку – це репутація. Так навіщо демонструвати клієнтам, що у тебе працюють злочинці?", – сказав керівник однієї з великих українських фінустанов.

Зазначимо, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко стверджує, що у масових пограбуваннях банків в Україні винні банкіри. Кажучи про серію останніх розбійних нападів на банківські установи, Луценко сказав, що банкіри сьогодні "вже відкрито заявляють, що вони жодним чином не оплачуватимуть відеосистеми спостереження або інші запобіжні заходи, тобто вони вважають, що сума вкраденого не така вже й велика порівняно з тією сумою, яку потрібно вкласти в безпеку".

Читайте також:

Луценка не хвилює, скільки грошей вкрадуть у банках

У Києві вдруге за тиждень пограбували "Ощадбанк"

Злочинець із сокирою та у марлевій пов'язці пограбував другий банк у Києві

Злочинці у медичних масках пограбували третій банк за два дні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: