За рік Україна повністю відмовиться від збройового урану

Як пояснив Віктор Янукович, Україна підтримує ідею створення у Центральній і Східній Європі зони, вільної від ядерної зброї.

Віктор Янукович
Офіційний сайт Президента України
Віктор Янукович
Президент Віктор Янукович обіцяє, що Україна до квітня 2012 року вивезе зі своєї території весь високозбагачений уран, який можна використовувати для створення ядерної зброї.

Про це він сказав, відкриваючи Київський саміт з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії.

За словами президента, в основі політики України у сфері ядерної безпеки лежить прихильність нашої держави ідеям ядерного нерозповсюдження і ядерного роззброєння.

"Україна, яка свого часу зробила видатний внесок для підтримки міжнародного режиму нерозповсюдження ядерної зброї, продовжує демонструвати відповідальну і послідовну політику щодо протидії ядерному розповсюдженню та ядерному тероризму", - наголосив Янукович.

Він нагадав, що торік на виконання політичних зобов’язань, прийнятих на Вашингтонському саміті у квітні 2010 року, з території України було вивезено значну частину високозбагаченого урану – матеріалу, що є найбільш привабливим для терористів. "Загальний обсяг вивезених ядерних матеріалів склав 106 кг", - наголосив Янукович.

"Наша держава безумовно виконає зобов’язання вивезти решту високозбагаченого урану до квітня 2012 року, коли у Сеулі відбудеться наступний Саміт з фізичної ядерної безпеки", - підкреслив він.

Користуючись нагодою, він ще раз наголосив, що Україна підтримує ідею створення зони, вільної від ядерної зброї, у Центральній і Східній Європі. "Впевнений: моральний обов’язок всіх відповідальних урядів – підтримати ідею без’ядерної зони", - зауважив глава держави.

Янукович підкреслив, що процес переформування глобальної і регіональної архітектури безпеки суттєвим чином визначає рівень національної безпеки кожної країни. За його словами, відповідальні члени світової спільноти мають приєднатися до спільних зусиль.

"Я не мрійник. Але сподіваюсь, що проведення нинішнього Київського саміту буде суттєвим кроком у вирішенні проблем безпеки використання ядерних технологій, перш за все, для виробництва електроенергії", - зауважив президент. "Маємо докласти до цього усіх зусиль", - додав він.

За його словами, Україна закликає активізувати і вивести на якісно новий рівень міжнародне співробітництво у сфері мирного і безпечного використання ядерної енергії. На його думку, це одна із запорук задоволення світових енергетичних потреб, що постійно зростають.

"Це можливість розвитку новітніх технологій у промисловості, медицині, сільському господарстві тощо, спрямованих на досягнення Цілей розвитку тисячоліття", - сказав Янукович.

Нагадаємо, в рамках програми ядерного нерозповсюдження Україна за допомоги Національного управління ядерної безпеки США вивезла до Росії 50 кг збройового урану. Цієї кількості вистачило б для створення двох атомних бомб.

Читайте також:

Україна вивезла у Росію стільки урану, що вистачило б на дві атомні бомби

США нададуть Україні 50 млн дол. на вивезення високозбагаченого урану

Україна позбулася частини високозбагаченого урану

ВідеоЗа рік Україна повністю відмовиться від збройового урану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: