Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
За рік відбулося понад 12 тисяч затримань військовослужбовців

До системи безплатної правової допомоги звернулися майже 800 військовослужбовців.

Протягом 2019 року до регіональних центрів надання правової допомоги надійшло понад 12 тис. повідомлень про затримання від військових структур. Зокрема, понад 7,6 тис. – від Військової служби правопорядку, 2,3 тис. – від Військової прокуратури, понад 1,8 тис. – від Військової комендатури, 150 – від військових частин та 24 – від військових госпіталів.

Військовослужбовцям у кримінальних провадженнях передбачено надання безоплатної вторинної правової допомоги. Про це повідомили в Міністерстві юстиції України.

"Одразу після затримання військовослужбовцям призначається захисник у справі. Крім того, захисник може у будь-який момент бути залучений підозрюваним, обвинуваченим, їх законними представниками, а також іншими особами за проханням чи згодою підозрюваного, обвинуваченого до участі у кримінальному провадженні", – зазначила заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць.

До системи безплатної правової допомоги звернулися майже 800 військовослужбовців.

"Негайно після фактичного затримання людини органи поліції та інші органи, уповноважені здійснювати затримання, повинні про це повідомити регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Адвокат, який співпрацює з системою БПД, з моменту отримання доручення прибуде до затриманої особи протягом години для проведення конфіденційного побачення", - зазначила фахівчиня Координаційного центру з надання правової допомоги Катерина Дмитрук.

"80% з військовослужбовців, які звернулися до системи БПД, отримали адвоката, який здійснює захист у кримінальному провадженні", – розповів представник Військової служби правопорядку Володимир Логвиненко.

Також експерти навели приклади успішної практики адвокатів, які здійснювали захист військовослужбовців у кримінальному провадженні. Один випадок стосується військовослужбовця-контрактника, який отримав відпустку на 10 днів, але не повернувся вчасно на службу через складні сімейні обставини – піклування про хворого батька та молодшого брата. Згідно з чинним законодавством, йому загрожувало від 3 до 7 років позбавлення волі. Однак завдяки ефективному захисту адвоката системи БПД суд призначив більш м’яке покарання, ніж передбачено законом - арешт строком на шість місяців з відбуванням покарання на гауптвахті.

Відео Працівники військкоматів нібито силоміць забирають чоловіків до призовних пунктів

У соцмережах жваво обговорюють відео, де працівники військкоматів примушують призовників брати повістки або із застосуванням сили забирають їх до армії. Такі ролики викликають тисячі обурених коментарів, щоправда, одні гніваються через дії комісарів, інші - через пручання призовників. Як оцінюють дії підлеглих у Міноборони - дивіться у сюжеті.

Працівники військкоматів нібито силоміць забирають чоловіків до призовних пунктів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції