За рік влади Азаров стабілізував гривню та влаштував Податковий майдан

На думку експертів, за рік правління Кабміну Азарова вдалося виконати деякі соціальні зобов'язання, провести ряд реформ, проте не вдалося подолати корупцію.

Кабінету міністрів Миколи Азарова у п'ятницю, 11 березня, виповнюється рік. За цей час істотно змінилася роль Кабінету міністрів у системі влади.

Політологи стверджують, що у прем'єра і його команди - а вірніше, у президента і його уряду під керівництвом Азарова вдалося домогтися певних позитивних результатів. Багато в чому вони обумовлені специфічними особливостями нової влади.

"Цей уряд більш політично однорідний, ніж всі попередні. вже рік як немає конфлікту між президентом і прем'єром. Президент все вирішує, уряд - виконує. Сам же Азаров - постать рівновіддалена від різних груп впливу. У той же час, після адміністративної реформи зросла роль віце-прем'єрів", - зазначив політолог Володимир Фесенко.

На думку екпертів, найпозитивнішими моментами влади Азарова є наведення відносного порядку у виконавчій владі, причому за досить короткий час та виконання деяких соціальних зобов'язань.

Утримання стабільності гривні - ще одне важливе досягнення уряду Азарова. Щоправда, стверджують політологи, це стало можливим завдяки кредиту МВФ.

"У свою чергу, для того, щоб отримати гроші від МВФ, владі довелося піти на реформи. Як виявилося, це палиця з двома кінцями. З одного боку, цей Кабмін, на відміну від попереднього, зважився на істотні зміни в державі. З іншого ж, заради процвітання в майбутньому, уряду Азарова доводиться ризикувати своєю популярністю. Адже серед умов Фонду, згідно з Меморандумом про співпрацю, є і підвищення пенсійного віку, і підвищення тарифів на газ для населення і підприємств теплокомуненерго. Податкова реформа також не додала уряду популярності", - зазначив Фесенко.

Уряду Азарова вдалося вирішити далеко не всі проблеми. Перш за все - економічні.

"Зростання ВВП на рівні 4,2%. При тому, що падіння було близько 15%. Такими темпами ми будемо виходити з кризи не менше 4 років", -  зазначив екперт.

За словами експертів, на сьогоднішній день не вдалося розібратися з корупцією. Як раніше повідомлялося, найбільш поширеним з корупційних злочинів в Україні залишається хабарництво. За даними МВС, тільки за перші два місяці поточного року чиновники отримали понад 12 мільйонів гривень хабарів.

Читайте також:

Азаров замовив пам'ятник покровителю Януковича

Експерти: Янукович звільнить Азарова за три місяці

Автопарк Азарова обійдеться українцям майже у два мільйони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: