За рівнем кумівства у владі Янукович перевершив Ющенка

Як мінімум у 40 людей з найближчого оточення президента займають різні пости в держорганах, судах і працюють депутатами Верховної ради або місцевих рад.

Близько сотні керівників різних рівнів, починаючи від президента Віктора Януковича і членів уряду, пов'язана між собою родинними зв'язками.

Аналітики впевнені, що за показником проникнення родичів у владу Янукович і оточення йдуть на всеукраїнський рекорд - так багато рідних на державних постах не працювало навіть в оточенні Віктора Ющенка, якому його ж соратники докоряли в кумівстві в кадровій політиці.

Якби Янукович вирішив зібрати разом усіх своїх високопоставлених підлеглих, чиї родичі теж працюють у владі, то для такого заходу йому знадобилася б кімната розміром із залу засідань Київської міськради. За даними журналу "Корреспондент", як мінімум у 40 людей з найближчого оточення президента (брати, сестри, діти, батьки, куми) займають різні пости в держорганах, судах і працюють депутатами Верховної ради або місцевих рад.

Як пише "Корреспондент", яскравий приклад того, як можна вдало працевлаштувати в політику свого найближчого родича, показав сам Віктор Янукович - у 2006 році його син Віктор став нардепом від Партії регіонів і досі не розлучається з мандатом. А в керівництві Адміністрації президента сімейні зв'язки грають величезну роль. У глави АП Сергія Льовочкіна в кумах ходить сам Янукович, а сестра Льовочкіна Юлія Новікова має депутатський мандат від Партії регіонів.

Більше того, серед кумів голови АП - і депутат-регіонал Едуард Прутник, і екс-президент Леонід Кучма.

У першого заступника голови АП Олени Лукаш сестра Тетяна працює на посту секретаря ЦВК, а у заступника голови АП Геннадія Васильєва у Верховній раді працює рідний брат. Брат ще одного заступника Льовочкіна - Олега Рафальского - Ігор Рафальский з крісла директора Житомирського обласного архіву перейшов на пост глави Обухівської райдержадміністрації, отримавши таким чином контроль над Конча-Заспою. Син заступника голови АП Ганни Герман Микола при новій владі став заступником керівника МНС.

Не відстають від керівництва Адміністрації президента і члени уряду. Тут найпомітніша споріднена пара - це дует Клюєвих, Андрій (перший віце-прем'єр) і Сергій (народний депутат від Партії регіонів). Крім того, Анатолій Толстоухов працює на посту міністра Кабінету міністрів, а його дружина Світлана працює заступником глави Міністерства у справах молоді, сім'ї та спорту.

У народного депутата Сергія Ківалова, який поєднує свою посаду з членством у Вищій раді юстиції (ВСЮ), дочка Тетяна є депутатом в Одеської міськради, а кум, Володимир Колесниченко нещодавно очолив ВСЮ. Дуже тепло ставляться до родичів високопоставлених регіоналів виборці на Донбасі. У Донецьку облраду пройшла ціла група дітей народних депутатів від ПР: син Антона Пригодського Віталій, син Бориса Дейча Володимир. Ще один спадкоємець Дейча, Сергій, працює в міськраді Донецька.

Разом з ним там працює син нардепа Валентина Ландика Андрій. А племінник Ландика має мандат депутата Луганської міськради.

У стінах МНС під крилом Нестора Шуфрича працює не лише син Герман, але й чоловік нардепа від Партії регіонів Олени Бондаренко Андрій. А одеське управління МНС очолив Володимир Боделан, син екс-мера Одеси і соратника Януковича Руслана Боделана.

У Генпрокуратурі найпоширенішим видом родинних зв'язків стало кумівство. Перший заступник генпрокурора Віктор Пшонка - кум президента, а Сергій Винокуров, що кілька днів тому змінив Генпрокуратуру на ВСЮ, - кум регіонала Святослава Піскуна.

Читайте також:

Азаров влаштував сина Симоненка на престижну посаду

Янукович дав високу посаду на Київщині родичу свого чиновника

Янукович працевлаштував брата Кушнарьова

Янукович влаштував на високу посаду дочку давнього соратника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: