У рейтингу людського розвитку Україна опинилася поруч з Іраном

Україна потрапила до групи держав з високим рівнем розвитку людського потенціалу. Водночас її випередили Росія, Білорусь, Казахстан та Азербайджан.

ООН оприлюднила світовий рейтинг людського розвитку, до якого увійшли 169 країн. Україна потрапила до групи держав з високим рівнем розвитку людського потенціалу, посівши 69-е місце, лише на одну сходинку випередивши Іран.

За даними рейтингу, в Україні середня тривалість життя становить 68 років, тривалість освіти 11 років, ВВП – понад 6 тисяч доларів на душу населення.

У цій групі Україну випереджають Білорусь (61 місце), Росія (65 місце), Казахстан (66), Азербайджан (67).

Сусідами Україні опинилися Боснія та Герцеговина (68) і Іран (70). Грузія посіла 74 місце, Туреччина - 83, Китай - 89, Молдова - 99.

До країн першої групи з дуже високим рівнем розвитку людського потенціалу потрапили Норвегія, Австралія, Нова Зеландія - вони входять до трійки лідерів. Замикає групу країн із дуже високим рівнем розвитку Барбадос.

З усіх країн колишнього СРСР лише Естонія змогла увійти до першої групи держав з дуже високим рівнем людського розвитку - вона посіла 34-е місце.

Найнижчий рівень розвитку людського потенціалу мають Нігер, Демократична республіка Конго і Зімбабве.

Індекс розвитку людського потенціалу вираховується за такими показниками: ВВП на душу населення, очікувана тривалість життя при народженні, рівень освіченості населення. Також аналізуються рівень гендерної рівності, рівень бідності, безпека людей. Усі країни поділили на чотири групи: дуже високий, високий, середній і низький рівень розвитку.

Фахівці ООН оцінили розвиток за останні 40 років і дійшли до висновку, що в 2010 році люди в цілому стали багатшими, здоровішими і більш освіченими, ніж у 1970 році. Очікувана тривалість життя зросла з 59 до 70 років, а середній дохід на душу населення подвоївся і досяг 10 тисяч доларів.

Читайте також:

Рейтинг легкості ведення бізнесу : Україна стала на рівень Гамбії

Україна опинилася на 134 місці в світі за рівнем корупції

У Європі біднішими за українців є лише молдавани

У рейтингу свободи Україна обвалилась до рівня Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: