За розбещення і ґвалтування дітей керівнику табору загрожує 15 років років в'язниці

Дата публікації
Перегляди
9400
Поділитись:
WhatsApp
Viber
За розбещення і ґвалтування дітей керівнику табору загрожує 15 років років в'язниці

Фото: Фото з соціальних мереж

Одна із жертв розповіла свою історію

Розбещував і ґвалтував дітей. Усе це фотографував, знімав на відео і ретельно занотовував. У цій моторошній   бухгалтерії записи щонаймеше за 12 років.  На Львівщині правоохоронці вручили підозру 46 -річному чоловіку, який кривдив неповнолітніх. Шість його жертв уже зважилися написати заяву до поліції. Але насправді їх значно більше.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30. 

Ірина - одна із жертв. Зараз їй 24. І лише зараз вона наважилася розказати, про пережитий ще дитиною жах. Каже  - у молодіжне товариство її привела старша сестра. Там вони вивчали Біблію, молилися, сортували гуманітарку і возили їі у сиротинці. А ще їздили у табори. Там вона і пережила сексуальне насилля. 

"Він вмів дуже кльово заманювати чимось, наприклад дитині, яка є з неблагополучної сім’ї і немає якоїсь мега крутої іграшки, він пропонував дати цю іграшку, але ж взамін було наше тіло", - розповідає дівчина.

Так вона говорить про керівника товариства. Тоді - 30-річного чоловіка. Ірина знала - він згвалтував та розбещував не лише її. Але всі дівчатка мовчали.  Кривдник уміло їх переконував і погрожував - розкажуть - сеанси триватимуть довше. 

"Це завжди відбувалося на час, 15-20 хвилин, він це все собі готував, писав, він це все знімав на відео. Він просто насправді зруйнував мою психіку дитячу. Я не знаю, як можна мовчати до стількох років, коли ти вже свідома доросла людина", - говорить вона.

 Щоб приховати свій сором і депресію, Ірина поїхала працювати за кордон. Зізнається, були думки про самогубство. Торік повернулася в Україну і пішла до психотерапевта. А він порадив написати заяву в поліцію. 

За словами керівниці відділу слідчого управління поліції Львівщини Мирослави Степанюк, на даний час встановлено, що вище вказана особа причетна до вчинення 11 кримінальних правопорушень, вчинених відносно дівчат віком від 11 до 14 років.

У прокуратурі кажуть, чоловік шукав своїх жертв у школах, представляючись засновником молодіжної християнської організації. Щоправда, з'ясувалося, що така організація ніде зареєстрована не була.  

"Він отримав духовну освіту певного рівня… Але він не отримав духовних санів, тобто він немає жодного відношення до жодної офіційної церкви. Він втирався в довіру до представників офіційних релігійних організацій, церков, які йому на благодійних засадах надавали приміщення. Вони вивчали Біблію, обговорювали її, проводили якісь благодійні заходи, організували дозвілля для дітей, а так би мовити в позаурочний час відбувалися ще й такі жахливі речі", - розповідає Микола Друзюк, заступник керівника Львівської обласної прокуратури.

Під час обшуків правоохоронці вилучили беззаперечні докази злочинів. 

"Він вів умовний щоденник, мав якийсь блокнот, в якому він певні свої дії описував, що в такий період часу, в такому місці мали такі обставини. Крім того, ми вилучили фото і відео матеріали. Деякі фото дали можливість встановити потерпілих від його злочинної діяльності", - говорит Друзюк.

Страх, тривога і сум - це перші ознаки,  що дитина може бути жертвою насилля, кажуть психологи. Вони радять батькам пильно приглядатися до дітей і перевіряти з ким вони проводять дозвілля. Бо  дорослі можуть скористатися довірою дітей. 

"Дорослі для них авторитети, дорослі для них представники безпеки, захисту, носії цінностей і носії правил і правди про життя. Якщо цей авторитет каже що треба ось так, якщо дорослий є ще й носієм якоїсь ідеології, релігійних цінностей, моралі, то він стає ще й подвійним авторитетом", - пояснює психологиня Лариса Дідковська.

Чоловік у Львівській області ретельно фіксував, як розбещував і ґвалтував дітей

Чоловік у Львівській області ретельно фіксував, як розбещував і ґвалтував дітей

Переживши жахи багатолітнього насилля, Ірина нарешті почала налагоджувати своє життя. Іншим радить не мовчати

"Я не хочу, щоб страждали дівчатка, маленькі діти, підлітки, жінки. Люди бояться осуду інших людей.. люди бояться коментувань. Винен тільки цей кривдник, який привчив дітей до цього, який заманював іграшкою, цукеркою, морозивом", - говорить вона.

У понеділок, 28 вересня, підозрюваному обратимуть запобіжний захід. Зараз він у психіатричній лікарні , проходить перевірку на осудність. За скоєне чоловіку загрожує 15 років років в'язниці.

Автори: Наталка Волосацька, Орест Малькут.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9400
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація