За що Луценку дали "червону картку": подробиці з зали суду

Під стінами Печерського суду, де вкотре слухалася справа Юрія Луценка, було малолюдно. Ні сцен для виступу, ні кількатисячних мітингів прихильників та опонентів.

Сьогодні під стінами Печерського суду, де вкотре слухалася справа Юрія Луценка, було малолюдно. Ні сцен для виступу, ні кількатисячних мітингів прихильників та опонентів, які ми звикли бачити під час суду над іншою опозиціонеркою, Юлією Тимошенко, не було. Одна лишень бабуся з плакатом, яка на надриві кілька разів вигукнула "Свободу Юрію Луценку!", та зграя нудьгуючих журналістів, які сиділи на розірваних картонних коробках в очікуванні новин. Поки залу суду залишали оператори і фотокореспонденти, яким зранку заборонили робити зйомку (мотив суду – уникнення тиску на свідків), Юрій Луценко розважав журналістів-інтернетників та газетників, на роботу яких заборона не поширювалася.

"Юрію Віталійовичу, то вас сьогодні рано сюди привезли?", - запитала одна з колег.

"Ні, нормально мене привезли, - посміхаючись, відповів підсудний. – Я не можу сказати о котрій, та по якому маршруту мене везли, бо потім мені скажуть, що я вам всі паролі і явки здав".

На питання, що він думає з приводу заяви Марека Сівеця про те, що той готовий взяти його на поруки, Луценко віджартувався: "Мене вже скоро і дитсадки на поруки будуть брати".

Питання про самопочуття та хвороби Юрій Віталійович, ніби соромлячись, намагався уникати. За нього подробиці про стан здоров'я розповіла його жінка і водночас захисник. Від неї журналісти вкотре дізналися, що у Луценка відкрилася виразка і є загроза кровотечі, утім погіршення ніби немає.

Сам підсудній, як завжди, зберігав бадьорість духу. І спочатку демонстративно поважно намагався ставитися до судді. Та вистачило його ненадовго.

Після перерви суддя Вовк не дозволив Луценку заявити три клопотання, пояснивши, що суд перейшов до етапу судового слідства. Натомість суддя пообіцяв надати слово підсудному після оголошення обвинувального висновку.

Луценко почав протестувати, відзначивши, що він хоче хоча б заяву оголосити, і це суддя не може йому заборонити. Коли і це прохання суддя відмовився задовольнити (точніше – сказав, що така можливість буде надана підсудному пізніше), Луценко скипів і перейшов на особистості. Він заявив, що суддею маніпулюють і йому нібито завчасно було відомо, що суддя відмовить у заявлених клопотаннях.

Коли суддя передав слово стороні обвинувачення, Луценко підхопився і, підвищивши голос, почав зачитувати заяву, яка була своєрідним підсумком пройденого етапу слідства.

"Суд заборонив мені скористатись передбаченим Конституцією правом на суд присяжних, правом на зміну запобіжного заходу, правом вільного вибору захисника, правом викликати свідків захисту..."

Суддя Вовк вирішив, що переривати Луценка немає сенсу і мовчки дослухав до кінця. Та коли той завершив, пан Вовк попросив видалити Луценка з зали суду.

"Я змушений видалити вас з зали суду через порушення судового процесу", - зазначив він.

Здалося, що Луценко був готовий до такого повороту подій. Він навіть посміхнувся і подякував судді: "Дякую. Тепер нехай прокурор без мене читає свій маразм".

Перед тим, як його вивели під конвоєм, Луценко через прутики клітки потискав руку брату, жінці, журналістам.

"В кінці минулого засідання чоловіка не запитали, чи є в нього якісь заяви чи клопотання. Суддя Вовк просто об'явив досудову частину процесу завершеною і почав судове слідство", - обурювалася вже на вулиці дружина підсудного.

Згодом прокурори почали зачитувати обвинувальний висновок у справі Юрія Луценка за його відсутності.

Суддя Сергій Вовк не відреагував на протест захисника Луценка Олексія Баганця про те, що не можна читати висновок у відсутності обвинуваченого.

"Ви ж його потім будете запитувати, чи згоден він з обвинуваченням. Що він вам має відповідати?", - обурився він.

Крім того, Баганець зазначив, що на жодному з засідань не було нікого з п'яти потерпілих.

"Я розумію, що не можна поділити одну квартиру на п'ятьох, але вони зобов'язані ходити на засідання", - заявив захисник Луценка.

Суддя Вовк ніяк не відреагував на слова Баганця. Після цього прокурор почав читати обвинувальний висновок, попросивши робити це сидячи, бо читати довго.

Читайте також:

Луценка вигнали із зали суду

Прокурори розпочали зачитувати обвинувачення Луценку

Луценко назвав прокурора "Геббельсом хе...вим"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: