Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
За скільки Україна готова продати Одеський припортовий завод. Кабмін озвучив стартову ціну

Також новий власник повинен розібратися з усіма боргами підприємства і не зможе звільняти співробітників протягом 6 місяців.

Кабінет міністрів затвердив умови приватизації Одеського припортового заводу зі стартовою ціною пакета акцій заводу у розмірі 13,2 млрд грн.

Голова Фонду державного майна Ігор Білоус під час виступу на засіданні уряду зазначив, що така ціна була сформована за результатами незалежної оцінки пакета акцій і затверджена конкурсною комісією з приватизації заводу, повідомляє УНІАН.

"За результатами незалежної оцінки , конкурсна комісія з приватизації визначила стартову ціну державного пакету акцій ВАТ "ОПЗ" у сумі 13,175 млрд гривень. Ми говоримо про пакет акцій, що складає 795,73 млн акцій або 99,6 % підприємства", - зазначив він.

За його словами, умови є досить ліберальними для того щоб збільшити зацікавленість західних інвесторів, але в той же час відповідають вимогам українського законодавства для того, щоб забезпечити розвиток підприємства в майбутньому.

Також новий інвестор повинен розібратися з усіма боргами підприємства і не зможе звільняти співробітників протягом 6 місяців, після чого скорочення можливі за погодженням з профспілками, повідомляє Бизнес Цензор.

Глава ФДМ уточнив, що серед боргів ОПЗ - борг на $ 193 млн (без урахування пені та відсотків) перед хімічним холдингом Ostchem Дмитра Фірташа.

За словами Білоуса, до постанови був внесений пункт, згідно з яким приватизаційний конкурс буде визнаний таким, що відбувся, якщо в ньому візьмуть участь не менше двох учасників, при цьому один з них повинен бути нерезидентом.

Також до участі в приватизації ОПЗ не будуть допущені учасники, бенефіціарами яких є резиденти РФ.

"Згідно з новою редакцією закону ("Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення процесу приватизації" - ред.), ми не допустимо до участі у приватизації не тільки російські компанії, а й компанії зі списку FATF (група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей - ред.), з офшорних зон", - наголосив Ігор Білоус.

Він також зазначив, що потенційний покупець повинен буде надати інформацію про свого кінцевого бенефіціара.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на Одеському припортовому заводі виявлені корупційні схеми на 4 млрд гривень. У Національному антикорупційному бюро заявили, що хочуть допитати екс-нардепа Миколу Мартиненка і главу Одеської області Міхеіла Саакашвілі в справі державного ОПЗ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції