За смерть 106 людей на шахті Засядька судять лише одного

Хоча у 2008 році урядова комісія виявила понад 20 винних у страшній аварії на шахті ім. Засядька, під суд потрапив лише глава гірничорятувальників.

Генпрокуратура випустила з Лук'янівського СІЗО на підписку про невиїзд колишнього главу гірничорятувальної служби України Сергія Смоланова, якого заарештували в листопаді минулого року у зв'язку зі страшною аварією на шахті ім. Засядька (18 листопада 2007-го там загинув 101 шахтар, а повторний вибух 2 грудня забрав життя 5 рятувальників).

Щодо екс-шефа гірничорятувальників було порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 273 КК ("Порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або вибухонебезпечних цехах") саме за загибель своїх п'яти підлеглих, пише газета "Сегодня".

До речі, до кримінальної відповідальності за фактом аварії було залучено ще 5 гірничорятувальників, але заарештований - тільки Смоланов.

"Після закінчення ознайомлення з матеріалами справи слідчим і було ухвалено таке рішення (про звільнення на підписку)", - пояснив представник ГПУ Віталій Тарасюк.

За його словами, 5 квітня справу Смоланова направлено до Вищого спецсуду України, який і вирішить - який саме суд його розглядатиме цю справу надалі.

Син 50-річного Смоланова Дмитро розповів, що його батька випустили наприкінці березня, а зараз він перебуває на стаціонарному лікуванні в Донецьку.

"Він під крапельницею, лікує серце. У нього й до арешту серце було слабке - а тут більше 4 місяців провів у СІЗО. Він 27 років на службі, причому 17 років - підземного стажу. Так що там здоров'я і не було", - зазначив Дмитро.

"Батькові загрожує від 2 до 10 років в'язниці. Але там працювала ціла урядова комісія, в яку входило багато перших керівників (на чолі з тодішнім першим віце-прем'єром Турчиновим – прим. ред.). Вона виявила понад 20 винних в аварії. Але покарали тільки батька. Там все однобоко, на певній логіці побудовано. Не знаю, навіщо це робилося, але хотілося б, щоб це врахував суд", - підкреслив Смоланов-молодший.

Прокуратура наполягає, що за вказівкою Смоланова під час ліквідації аварії проводилися вибухонебезпечні роботи, які привели що ще одного вибуху, внаслідок якого загинули 5 гірничорятувальників, ще 66 шахтарів і рятувальників були травмовані.

У той же час представники влади і профспілок відгукуються про Смоланова як про грамотного фахівця.

Губернатор Анатолій Близнюк неодноразово звертався до генпрокуратури, щоб там розібралися у справі Смоланова по справедливості.

Читайте також:

Шахту ім. Засядька підготували до приватизації

Винних у смерті восьми шахтарів оштрафували на 900 гривень

Власників китайської шахти після аварії засудили до страти

Знайшли винних у вибуху на шахті Засядька (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: