За свободою слова Україна поступається Гондурасу

Україна ділить місце за рівнем свободи преси з Кувейтом і Мексикою. Вище оцінюють свободу преси в Нігерії, а також в бідних країнах світу — Гаїті, Гондурасі і Папуа Нова Гвінея.

Правозахисна організація Freedom House опублікувала черговий рейтинг свободи преси в світі.

Як і торік (і в позаминулому), верхівку рейтингу зайняли країни Північної Европи: Ісландія, Фінлядія, Швеція і Данія.
Ісландія, що зайняла перше місце, підтвердила своє реноме країни з найвільнішою пресою. В період особливий гострої кризи ( восени і зимою) преса заступалася за людей і піддала заслуженій обструкції раніше поважних в країні політиків і олігархів, винних в економічному краху. До речі, найпопулярніша в Ісландії загальнонаціональна газета Frettabladid — безкоштовна.

Україна ж трохи, але опустилася в рейтингу в порівнянні з минулим роком — з 110-го на 115-е місце. Наша преса все так само знаходиться в категорії "частково вільна". Щодо України експерти Freedom House відзначають, що на невисокий рівень свободи преси впливає складна політична ситуація, що веде до заполітизовування преси. У рейтингу-2009 ми ділимо своє місце з Кувейтом і Мексикою. Характерний, що вище за нас оцінюють свободу преси в Нігерії, а також в бідних країнах світу — Гаїті, Гондурасі і Папуа Нова Гвінея. З іншого боку, ми обійшли весь колишній СРСР, за винятком країн Прибалтики. У розряд частково вільних потрапила ще і Грузія, але вона нижча за нас — на 128-м місці. Росія, наш північний сусід, зайняла 174-е місце і визнана країною з скованою пресою. Замикає рейтинг Північна Корея — 195-е місце. А передостаннє місце займає сонячний Туркменістан.

Нагадаємо, у січні цього року Україна отримала 3 бали за політичні права та 2 бали за громадські свободи і загальну оцінку "вільна".

Позаминулого року Україна також отримала оцінку "вільна".

Читайте також:

Україні потрібна цензура ЗМІ, - опитування

В Росії небезпечно бути журналістом

Україну назвали вільною країною, а Росію - авторитарною

Forbes: вести бізнес в Україні трохи краще, ніж у Гондурасі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: