Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
За тиждень -  Великдень: що потрібно знати про підготовку до свята Пасхи

В останній тиждень перед Великоднем люди дотримуються найсуворішого посту

Сьогодні починається останній тиждень перед святом Великодня, який ще називають Страсною седмицею.

Протягом цього тижня, раціон людей, які дотримуються посту, переважно складатиметься із сушених та квашених овочів, а також хліба та води. Адже за шість днів до Великодня, піст найбільш суворий, йдеться в сюжеті програми Сніданок з 1+1

Окрім того, саме цього тижня варто наводити лад та активно готуватись до святкування Великодня та закінчення Великого посту. Так, на кожен день тижня є і традиційна робота.

Приміром сьогодні, в понеділок, господині найчастіше прибирають домівки та подвір'я.

У вівторок жінки займаються переважно пранням білизни, чищенням килимів та підготовкою святкового одягу.

В середу прийнято завершувати земельні роботи на присадибних ділянках. А ввечері починати замішувати тісто для випікання пасок та підготовкою фарб для крашанок.

У чистий, як кажуть в народі, четвер варто очищувати тіло. У цей день митися заведено на світанку, а дівчатам стригти волосся, щоб краще росло. Вдень найчастіше господині займаються випіканням пасок та фарбуванням крашанок.

П'ятницю, яку ще називають страсною, вважають одним із найсуворіших днів у тижні, адже саме в цей день варто взагалі відмовитись від їжі та веселощів.

Субота – це день, коли починаються найбільші приготування: поки жінки готують страви, чоловіки ладнають великодні кошики до церкви.

Із настанням неділі, після завершення церковного служіння, починається святкування Великодня.

Нагадаємо, 24 квітня, християни за юліанським календарем відзначили одне з 12 головних свят - Вхід Господній в Єрусалим або Вербну неділю.

У Києві на Софійській площі стартував Великодній фестиваль. Тепер на площі можна побачити 374 мегаписанки. Художникам дали творчу свободу, тому тут можна зустріти і народні візерунки, і геть незвичні мотиви. Художників шукали по всій Україні, а переможцям на початку березня передали заготовки із склопластику у формі яйця і акрилові фарби. Розмір писанки становить 67 сантиметрів. І це єдиний стандарт для виставки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції