Українські університети пасуть задніх у рейтингу найкращих вишів світу

Українські університети пасуть задніх у рейтингу найкращих вишів світу

Фото: health.law.knu.ua

У рейтингу - виші 77 країн.

У щорічному рейтингу найкращих університетів світу опинилися п'ять українських університетів, причому, КНУ ім. Тараса Шевченка - отримав місце в групі 810-1000, а решта - у категорії 1000+.

Світовий рейтинг представило видання Times Higher Education, - пише Еспресо.

Місця у категорії 1000+ отримали чотири українських університети: Львівський національний університет ім. Івана Франка, Національний університет "Львівська політехніка", НТУУ "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського" та Харківський національний університет ім. Василя Каразіна. А рейтинг найкращих університетів світу Times Higher Education, у якому представлені виші 77 країн, вперше очолили два британських виші. University of Oxford вдруге поспіль отримав першу сходинку таблиці, а University of Cambridge піднявся з 4-го на 2-е. Європейські університети отримали половину місць у тор-200 рейтингу, а Нідерланди і Німеччина долучились до Великої Британії, як найбільш представлені країни у рейтингу Times Higher Education.

Нові позиції отримали також Італія та Іспанія. Ще однією тенденцією цьогорічного рейтингу є просування університетів Китаю.

"Скажемо чесно, місця після 800 - це звісно "за участь". Добре, що університети почали подавати документи для участі, що це питання постає, що можуть зорганізуватись і підготуватись до цього, але ми бачимо за результатами, як далеко нам ще до world-class universities", - зазначала екс-перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

Нагадаємо, що раніше шість українських університетів потрапили до рейтингу 1000 найкращих вишів світу за версією QS.

Так, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна обійняв 401 місце, Київський національний університет імені Тараса Шевченка - 411 місце, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" - 501 місце.

Повʼязані теми:

Наступна публікація