За українцями в Лівії вилетів літак

Перший літак для евакуації громадян України з Лівії відправився 23 лютого у зв'язку з введенням комендантської години в Тріполі.

Літак Міноборони Іл76МД вирушив до Лівії для евакуації українців з країни.

"Орієнтовно о 7.30 у середу (час київський - ред.) Наш літак вилетів і близько 13.00-13.30 він повинен вилетіти до Києва з Тріполі", - повідомили в прес-службі Міноборони.

Як сказав прес-секретар МЗС України Олександр Дікусаров, після чотирьох годин льоту в Тріполі літак візьме на борт українців і повернеться орієнтовно о 17.30 - 18.00 за Києвом.

Перший літак для евакуації громадян України з Лівії відправився в країну 23 лютого у зв'язку з введенням комендантської години в Тріполі.

Як повідомив Олександр Дікусаров у вівторок, очікується введення комендантської години в Тріполі, яка буде діяти щодня з 16.00 до 8.00.

"Це, у свою чергу, зробить неможливим безпечне відправлення до аеропорту міста Тріполі громадян України, які виявили бажання повернутися в Україну в рамках евакуації", - пояснив дипломат.

Він додав, що це також ускладнює отримання від лівійських компетентних органів дозволів на переліт і посадку в столичному аеропорту іноземних, у тому числі українського, літаків в цей проміжок часу.

"З урахуванням цього, а також забезпечення безпечного збирання в аеропорту і посадки на борт літака українських громадян, МЗС спільно з МНС і Міноборони оперативно обробляють можливість забезпечення перельоту першого евакуаційного літака в Лівії, 23 лютого", - поінформував прес-секретар.

Відзначимо також, що Міністерство закордонних справ закликає лівійську владу вживати всіх можливих заходів для забезпечення безпеки українців та інших іноземних громадян у Лівії.

Як заявляє МЗС, в Україні з глибоким занепокоєнням сприймають повідомлення про ескалацію напруги в Лівії.

"Закликаємо лівійську владу вживати всіх можливих заходів для забезпечення безпеки українських та всіх інших іноземних громадян, які наразі знаходяться у Лівії, всебічно сприяти всім, хто висловив бажання, з огляду на останній розвиток подій, терміново повернутись на Батьківщину", - сказано в заяві.

"Звертаємося з наполегливим проханням до лівійської сторони надати всілякого сприяння евакуації українських громадян з території Джамагирії та забезпечити належний захист наших співвітчизників, які там ще залишаються", - наголошується в ній.

МЗС України також закликає сторони конфлікту в Лівії "виявити стриманість, припинити насильство задля уникнення нових жертв, унеможливлення подальшої дестабілізації внутрішнього становища, вироблення взаємоприйнятних шляхів врегулювання існуючих політичних та соціально-економічних проблем".

Читайте також:

Українці в Лівії благають про допомогу: "Нам дуже страшно!"

Українських лікарів у Лівії змушують працювати під дулами автоматів

Українців звинуватили в обстрілі лівійських революціонерів

Лівія занурюється в хаос: влада бомбить населення, армія розкололася

ВідеоЗа українцями в Лівію вилетів літак

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: