За вбивство червонокнижного зубра керівнику лісгоспу загрожує 5-річне ув'язнення

Чоловік заперечує свою провину та каже, що його замовили.

Мав би охороняти природу, натомість її знищує. На Сумщині один з керівників лісгоспу влаштував полювання на червнокнижних зубрів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Світлини із закривавленою і осідланою посадовцем твариною потрапили в мережу. Громадськість міста Конотоп, де все і сталося, вимагає кримінальної відповідальності для мисливця. Лісничий виправдовується, що став жертвою фотомонтажу.

Фотографії виклали в інтернет і розіслали за місцем роботи чоловіка. На них – Сергій Шило, заступник директора Конотопського лісгоспу.

"Фото зроблені на якісному айфоні, який показує час скоєння цього злочину і місце злочину по координатах. Зубр цей був привезений у приватне помешкання у місті Шостка і там робилися зйомки", - керівник ДП "Конотопське лісове господарство" Леонід Бут.

Керівник лісгоспу каже, що Шила брали на роботу, як молодого і перспективного фахівця: юридична освіта та ще й прокурором устиг попрацювати. Кому, як не йому, знати закон.

Зубри майже зникли у природі, їх занесено до червоної книги. Убита ж тварина виявилась ще й дитинчам – усього три роки.

"Ні один мисливець, який себе поважає, ніколи б не робив такого. У мене особисто і в колективу Конотопського лісгоспу просто немає слів", - каже Бут.

ВідеоНа Сумщині один з керівників лісгоспу влаштував полювання на "червонокнижних" зубрів

Те, що не вкладається у головах людей – посадовець, який мав би захищати і відновлювати природу, навпаки, її знищує. У цій історії мова йде не лише про жорстоко вбитого червонокнижного зубра. Виявляється, незаконні полювання у лісі організовувалися постійно.

На фото і відео зі згаданого айфону – вепр, борсук і дикі качки. На них або потрібна спеціальна ліцензія, або цілковито заборонено полювати.

Шило вже два дні як не з'являється на роботу. За місцем проживання і геть дивина – такої адреси не існує. Телефоном чоловік пояснює, що він на лікарняному, а оприлюднене кимось відео та фото – несправжні.

"Та такого не було! Звідки це вигадано? Про походження цих фотографій я нічого сказати не можу. Я не знаю. Буде слідство, хай проводять, експертизи роблять. Буде щось відомо за тиждень-два. Моя думка – що це замовне", - каже Шило.

Справу вже порушено. Однак обвинувачення ні Шилу, ні його друзям ще не висунуто. Знову ж таки – експертизи. Законодавство таке, що потрібно перевірити і довести, що фото і відео – не монтаж, що зубр – зубр, а Шило – Шило.

"Ми проводимо всі експертизи, які необхідно і на встановлення фактичності тієї особи, яка зображена на фото, і з'ясовуємо також питання, чи дійсно відбувалося це полювання в нас в районі", - пояснив керівник Конотопської місцевої прокуратури Сергій Сегида.

З цієї ж причини Сергія Шила не можуть звільнити з роботи. У разі ж, якщо його провину доведуть, максимум, який він може отримати – п'ять років за ґратами.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: