За відбитий ніс Леніна колекціонери дають 10 тисяч доларів

Колекціонери почали полювання за фрагментами постраждалого пам'ятника. Зараз ніс і рука Леніна знаходяться у міліції.

Колекціонери розпочали полювання за уламками пам'ятника Леніну в Києві, пошкодженого 30 червня. Фрагменти зіпсованого монумента оцінюють у тисячі доларів.

"З першого дня, коли пройшла новина про вандалізм, колекціонери полюють за відбитими уламками пам'ятника. Вартість носа Леніна в нас може сягати 10 тисяч доларів. Рука, можливо, буде коштувати трохи дешевше. А за кордоном є колекціонери, що готові викласти в кілька разів більше", - сказав київський колекціонер Олександр Карнаух.

Зараз відбиті частини пам'ятника знаходяться у слідчих Міністерства внутрішніх справ. За словами начальника центру зв'язків з громадськістю ГУ МВС у Києві Володимира Поліщука, гранітні частини вождя, що зберігаються як речові докази, потім зможуть потрапити у вільний обіг.

"Зараз вони лежать у поліетиленових пакетах. Протягом двох місяців може продовжуватися розслідування, потім буде суд. А після цього міліція їх може віддати кому завгодно", - сказав він.

Водночас київські реставратори розмірковують, як привести до ладу побитого кувалдою Ілліча. Архітектори думають, як прикріпити "протези" Леніну.

Нагадаємо, пам'ятник Леніну на бульварі Шевченка в Києві пошкодили рано вранці 30 червня активісти Конгресу українських націоналістів. Пам'ятник являє історичну цінність і занесений в міжнародний каталог ЮНЕСКО.

Представники КУН приставними сходами піднялися на пам'ятник і кувалдою завдали кілька ударів. У скульптури Леніна було відбито частину обличчя та руку. Щодо учасників акції порушено кримінальну справу за статтею "хуліганство", їм загрожує до 4 років позбавлення волі.

За інформацією столичної влади, вона вирішила замінити пошкодженому пам'ятнику голову. Зараз КМДА чекає на проект реставрації. За попередніми оцінками, він буде коштувати приблизно 200 тисяч гривень.

Читайте також:

Пам'ятнику Леніну в Києві зроблять нову голову за 200 тисяч

За націоналістів, які відбили Леніну ніс, заступився Тягнибок

Леніна приберуть з центра Києва

Націоналісти, які спотворили пам'ятник Леніну, виконували указ президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: