За вихідні 900 українців порушили самоізоляцію - головний санітарний лікар

За вихідні 900 українців порушили самоізоляцію - головний санітарний лікар

Фото: Associated Press

Хтось із них забув відмітитись у застосунку, а хтось вийшов на вулицю попри заборону.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що за вихідні 900 українців порушили умови самоізоляції, які зафіксував застосунок "Дія. Вдома". Про це він розповів в ефірі "Сніданку з 1+1".

"Повернення в Україні направлено в першу чергу, щоб захистити українців від поширення коронавірусної інфекції. Тому ми вживали обсервацію, зараз перейшли на самоізоляцію, якщо встановлюєш додаток "Дія.Вдома" і забезпечуємо за ними контроль. За допомогою додатку, якщо людина порушила самоізоляцію приходить сигнал і національна поліція приходить до тих, хто порушив умови самоізоляції. Такі випадки бувать щодня, на вихідних було 900 випадків. До них навідувалась поліція і дивилась, або забули відмітитись в додатку, або реально порушували, на такі випадки складали протокол", - повідомив Ляшко.

За його словами, якщо немає смартфона, куди можна встановити застосунок, то особу потрібно відправити на обсервацію.

"Місця для обсервації підготовлені, органи місцевого самоврядування зобов’язані забезпечити місця, де людина буде перебувати 14 днів", - зазначив лікар.

Ведучий запитав, що робити, якщо місцева влада не забезпечила місцем для обсервації.

"Має бути і свідомість трошки у людей. Ну не може уряд забезпечити все і всім. Ми прописали чітки норми і передбачили місця. Місця в обсервації на сьогодні не заповнені на 50 або на 100%", - відповів Ляшко.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що українці, які повертаються з-за кордону, через спалах нового коронавірусу COVID-19 для проходження обов’язкової двотижневої обсервації будуть розподілені на дві групи.

Як Україна виходитиме з карантину – Віктор Ляшко

Як Україна виходитиме з карантину – Віктор Ляшко

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація