За гастролі в Києві іноземним виконавцям доведеться платити

Київська влада планує прийняти рішення про стягнення з іноземних виконавців грошей за виступ у столиці.

На сесії Київради 12 лютого планується прийняти новий порядок здійснення гастрольної діяльності в столиці, згідно якому пропонується встановити плату за організацію і проведення концертів іноземних виконавців.

Про це повідомив голова комісії Київради по питаннях культури і туризму, радник прем'єр-міністра України Олександр Бригинець.

"Донині дозволу на проведення концертно-гастрольної діяльності в Києві були безкоштовними. Але, як відомо, нинішня команда Черновецького втілює в життя правила вилучати платежі під будь-яким приводом. Свіжа ідея – платити за право проводити концерти в Києві. Сума, яка передбачається, складає від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", - розповів Бригинець.

За його словами, спочатку пропонувалося обкладати своєрідним збором всі заходи за винятком тих, які проводять деякі організатори. Проте за ініціативою Бригинця система надання пільг була змінена.
"Тепер звільнятися від оплати будуть не підприємства, а безпосередньо заходи, залежно від їх вмісту і завдань", - пояснив він.

Так, за словами Бригинця, організатори будь-якого концерту або спектаклю, в якому задіяні виключно українські виконавці, отримають дозвіл на його проведення безкоштовно, а додаткове фінансове навантаження понесуть лише ті, які запрошують іноземних виконавців.

"Отже передбачуване вирішення Київради буде направлено на захист українських співаків, музикантів, акторів", - вважає Бригинець.

За його інформацією, не платитимуть додаткові гроші організатори концертів, спектаклів, шоу для дітей, а також ті організатори, чия діяльність не направлена на здобуття прибутку – тобто організатори добродійних заходів.

"Введення додаткових платежів при організації будь-яких культурних заходів – крайня міра. Але, на жаль, сьогодні стан міської казни настільки плачевний, що доводиться підтримувати деякі рішення з бажання врятувати місто від катастрофи", - відзначив депутат Київради.

Нагадаємо, раніше КМДА заявила про введення платні за вхід на кладовища та медичні послуги. Керівник Головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату президента Роман Жуковський повідомив, що кияни, з яких вимагають плату за медичні послуги або вхід на кладовища, можуть звертатися з цього приводу до міліції.

Читайте також:
Ющенко готовий звільнити Черновецького з мерії
Черновецький не хоче працювати зі своїми заступниками
Перегони Черновецького принесли мільйон гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: