За влади Януковича в Україні рекордно побільшало акцій протесту

Експерти констатують, що чимало акцій протесту досялги мети, зокрема, проти скасування платних послуг у вишах та проти Податкового кодексу.

В Україні за останній рік значно зросла кількість акцій протесту, а спроби влади боротися з мітингувальниками не є ефективними. Про це заявили українські правозахисники.

Співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров під час прес-конференції у Києві повідомив, що кількість випадків порушень свободи мирних зібрань впродовж 2010 року суттєво зросла.

"Тільки за перші три місяці існування нової влади порушень свободи мирних зібрань було більше, ніж за три попередні роки разом", - сказав Захаров.

Однак, на думку члена правління Інституту "Республіка" Володимира Чемериса, це викликало протилежний ефект. "Якщо влада намагалася за допомогою розгонів, побиттів, затримання активістів добитися того, щоб українці не брали участі у демонстраціях і мітингах, вони цього не добилися. З осені кількість зібрань, мітингів, демонстрацій незмірно зросла", - сказав Чемерис.

Причому, за його словами, це були акції, які досягли своїх результатів, серед них, зокрема, - акції студентів проти скасування платних послуг у вишах та протест підприємців проти Податкового кодексу.

"В результаті такого сплеску соціальної і мітингової активності теперішня влада не змогла провести жодного зі своїх законодавчих реформаторських планів. Поки що не проголосовані ні Трудовий кодекс, відкладено Житловий кодекс і маса інших речей. Наприклад, навіть законопроект 2450 (або, як його називають, "про заборону мирних зібрань") так само був перенесений на невизначений термін", - зазначив Чемерис.

"Права не дають, права беруть. І українські громадяни можуть користуватися лише тими правами, які вони відвойовують", - резюмував експерт.

Читайте також:

Тягнибок передрік повторення 1937 року: з доносами та залякуваннями

Підприємці витратили на "податковий майдан" 100 мільйонів

Янукович: намети на Майдані демонтували через "новорічну йолку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: