За "законом Савченко" звільнили 866 осіб, засуджених за умисне вбивство

Загалом майже за півроку, нормами закону скористалися близько 44,8 тисяч осіб.

Всього в Україні "законом Савченко" скористалися 44,8 тисячі осіб.

Як повідомляє LB.ua, державна пенітенціарна служба України оприлюднила свої дані про ув'язнених, які були звільнені або яким був зменшений термін.

За даними служби, з 24 грудня 2015 року, коли закон набув чинності, до 27 травня нормами закону скористалися 44,8 тисяч осіб.

Як відомо, з них, 6382 осіб звільнили від подальшого відбування покарання, в тому числі 5702 засуджених і 680 ув'язнених.

Загалом за "законом Савченко" було звільнено 866 осіб, засуджених за умисне вбивство; 554 людини - за умисне тяжке тілесне ушкодження; 691 особу - за злочини, пов'язані з наркотиками; 1164 людини - за розбій; 906 осіб - за грабунок; 1490 осіб - за крадіжку; 15 осіб - за злочини проти основ національної безпеки.

В кінці грудня в Україні набув чинності так званий "закон Надії Савченко". Згідно з документом, укладеним зобов'язані перерахувати термін перебування в місцях позбавлення волі за формулою: один день в СІЗО як два дні в колонії.

Нагадаємо, юрист-кримінолог Ганна Маляр наголосила, що так званий "закон Савченко" був прийнятий під конкретних людей, а надто під "елітних бандитів" та VIP-злочинців.

Водночас, вона наголосила, що новим документом законодавець визнає, що умови тримання невинуватої особи жорсткіші, ніж тих, які судом визнані винними.

Через "закон Савченко" на волю вийдуть засновник відомої будівельної афери "Еліта-центр" Олександр Волконський-Шахов та скандальний  лікар-шахрай Андрій Слюсарчук, відомий як "доктор Пі". Завдяки цьому закону з в'язниці також був звільнений скандально відомий "суддя-колядник" Ігор Зварич.

У грудні президент Петро Порошенко підписав перший закон, внесений народним депутатом України Надією Савченко, яку російська влада утримує у в'язниці. Згідно з цим законопроектом, один день, проведений в СІЗО, у разі винесення обвинувального вироку буде вважатися як два дні ув'язнення.

Сама Надія Савченко виступила проти скасування закону.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: