За завищення цін на ліки аптеки позбавлятимуть ліцензії

Уряд з 2 листопада почне перевіряти усі аптеки на адекватність цін на лікарські засоби та їх наявність. Порушників позбавлятимуть ліцензії без права повернення.

У зв’язку з епідемією грипу в Україні та дефіциту на профілактичні та лікувальні засоби, уряд позбавлятиме ліцензії ті аптеки, котрі будуть завищувати ціни на ліки.

Державна податкова адміністрація України та Державна цінова інспекція та інспекція по контролю за лікарськими засобами України з 2 листопада розпочнуть перевірки в аптеках цін на лікарські засоби та медпрепарати.

Про це в ході селекторної наради заявила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Вона наголосила, що з 2 листопада в кожній аптеці буде перевірятися наявність мінімального переліку ліків, перелік яких визначений Мінохорони здоров'я України, а також перевірка оптових контрактів, які були заключні між постачальниками ліків і аптеками в той період, коли ще не було підвищеного попиту на ліки.

"Ми будемо перевіряти, щоб на жодну копійку ця ціна не була підвищена сьогодні. Ми не допустимо мародерства сьогодні на тих неприємних обставинах епідемічних, які сьогодні в Україні є. І ті власники, аптек, і ті аптеки, які будуть на цьому мародерствувати, будуть миттєво позбавлятися ліцензій без права їх повернення", - зазначила Тимошенко.

Вона також наголосила, що Мінохорони здоров'я забезпечуватиме лікарські установи медикаментами на безоплатній основі.

Нагадаємо, що в усіх аптеках Західної України та Києва закінчилися профілактичні та лікувальни препарати проти грипу та застуди. З самого ранку 30 жовтня противірусні препарати і маски на обличчя стали справжнім дефіцитом.

Міністерство охорони здоров'я України оголосило про початок епідемії каліфорнійського грипу A/H1N1 в країні.

За останніми офіційними даними, від свинячого грипу в Україні померли чотири людини, в 16 осіб цей діагноз підтверджено, а ще тисяча хворих - під підозрою.

Читайте також:

МОЗ: епідемія грипу швидко йде на схід України

Україна попросить у світу 50 млн доз вакцини від свинячого грипу

Україна витратить 3 мільярди на боротьбу з епідемією грипу

Україна попросить світ про гуманітарну допомогу від епідемії грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: