За звільнення українських моряків заплатили 1,3 млн доларів

Як і у випадку із судном Faina, гроші піратам скинули з літака у море.

За викуп судна Marathon судновласник сплатив 1,3 млн доларів. Про це заявив керівник зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

Він повідомив, що схема передачі коштів була задіяна така, як у випадку з судном Faina.

"Гроші скинули літаком в море, після чого їх підібрали пірати", - сказав він. Очікується, що 26-27 червня, судно прибуде в порт, можливо це буде порт Джебуті.

Він зазначив, що викуп було доставлено 22 червня о 16:30, а о 1:15 за київським часом пірати залишили судно.

Нагадаємо, раніше була поширена інформація про те, що судновласник начебто відмовився від корабля та екіпажу з метою одержати страховку.

Маломуж підтвердив інформацію щодо загибелі суднового зварювальника Сергія Вартенкова. Він загинув 7 травня під час штурму судна піратами. Тоді ж отримав порання кок судна Георгій Гусаков.

Маломуж наголосив, що екіпаж цю інформацію не розголошував судновласнику та не повідомляв своїм родинам, перебуваючи в полоні, оскільки за це пірати погрожували екіпажу фізичною розправою.

Він повідомив, що сьогодні в різних країнах світу тривають судові процеси проти людей, які були причетні до захоплення судна Faina, після їх завершення Служба зовнішньої розвідки повідомить їх результат. Він також додав, що пірати, які захватили Marathon, не пов'язані зі структурами, які брали участь у захопленні Faina.

Нагадаємо, що після звільнення екіпажу Faina Маломуж повідомляв, що до захоплення судна причетні структури, які знаходяться в країнах Європи.

Також він повідомив, що екіпаж судна Marathon перебуває у важкому фізичному і моральному стані.

"Моряки потребують термінової психологічної допомоги, і вони звернулися до судновласника з проханням направити змінний екіпаж на судно", - сказав він.

Читайте також:

Пірати звільнили українських моряків із судна "Марафон"

На захопленому піратами кораблі помер українець

Пірати погрожують розстріляти українських моряків

Пірати змінили тактику та перебралися до Червоного моря

ВідеоЗвільнення моряків коштувало 1,3 млн дол

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: