Заборгованість із зарплати сягнула майже 1,5 мільярда гривень

Державні підприємства скорочують свою заборгованість із зарплати, а заборгованість приватних складає 70% загальнодержавної.

Міністр праці та соціальної політики Людмила Денисова вважає, що ситуація з погашенням заборгованості з заробітної плати на недержавних підприємствах є критичною і вимагає негайного вирішення.

Про це вона заявила, коментуючи результати зустрічі представників уряду та об’єднань роботодавців.

За словами Денисової, уряд і об’єднання роботодавців повинні однаковою мірою відповідати за стан справ із виплатою заробітної плати.

Вона зауважила, що уряд жорстко контролює хід погашеннях зарплатних боргів на підприємствах державної форми власності і при потребі вживає необхідних заходів.

Водночас, роботодавці демонструють повну пасивність у цьому процесі.

За її словами, це відбувається попри взяті роботодавцями за Генеральною угодою зобов’язання. 

В цій угоді йдеться, зокрема про те, власники повинні "забезпечувати своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати на підприємствах, в організаціях та установах усіх форм власності", а також "забезпечити погашення заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах протягом 2008 року", що відповідно не зроблено.

Станом на 10 квітня 2009 року борги на економічно активних недержавних підприємствах вже обчислюються сумою в 490,7 млн. грн., а загальна сума заборгованості перед робітниками приватного сектору становить понад 1 млрд. грн. – це 70 % всієї заборгованості із заробітної сплати.

За словами міністра, уряд налаштований на діалог та співпрацю і готовий розглядати всі пропозиції соціальних партнерів щодо шляхів та механізмів розв’язання наявних проблем.

Але поки що, додала Денисова, такі пропозиції від об’єднань роботодавців відсутні, немає результатів конкретної діяльності в напрямку ліквідації зарплатних боргів, результатів тієї роботи, яку, крім них, ніхто інший не виконає.

Читайте також:

Тимошенко назвала роботу свого міністра "халатною і нахабною"

Держава готова викупити приватні шахти

Черновецькому не дозволили "вибивати" гроші з киян через колекторів

Житель Дніпродзержинська спалив себе через борги перед банком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: