Заборона ходити без маски, оновлені карантинні зони і антирекорд смертей: ситуація з COVID-19 в Україні 23 березня

Заборона ходити без маски, оновлені карантинні зони і антирекорд смертей: ситуація з COVID-19 в Україні 23 березня

Фото: УНІАН

В Україні продовжує зростати захворюванність і кількість областей у "червоних" зонах.

За минулу добу в Україні зафіксували 333 смертей від ускладнень коронавірусної хвороби, що є найбільшою кількістю летальних випадків за увесь час. Різко збільшилася і кількість інфікованих. Позитивні тести в понеділок отримали майже 11 з половиною тисяч українців. Тим часом в уряді через стрімке зростання захворюваності змінюють законодавство та оновлюють мапу червоних карантинних зон. 

Про це йдеться 23 березня в сюжеті ТСН.19:30

Про стрімке зростання захворюваності відзвітували у Міністерстві охорони здоровя. МОЗ також розширив карту "червоних" зон. Їх тепер девять. До вже наявних регіонів додалася Львівська область. 

Проте, локдауну, найближчими днями у всій Україні не буде, обіцяє міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Додаткові обмеження вводитимуться лише у конкретному регіоні, де фіксуватимуть спалах коронавірусу.

"Не плануємо (загальнонаціональний локдаун. - Ред.). Будемо йти по регіонах. Тобто ми вводимо регіон. Умовно кажучи, зараз ми ввели Київ, Сумську, Одеську область, а Івано-Франківська область, я думаю, за кілька днів вже вийде з червоного рівня", - висловився Степанов.

Ходити без маски на вулиці відтепер знову заборонено, щоправда — лише у червоних зонах. У постанові Кабміну йдеться: забороняється "перебувати без масок на територіях загального користування". А згідно з законом, територія загального користування це парки, вулиці, кладовища, велосипедні доріжки, площі, бульвари. Загалом, скрізь, окрім закритих приміщень, де маска тим більше необхідна.

У МОЗ проаналізували, якого віку українці найбільше хворіють на COVID-19. Отже, найбільш вразливими є люди старше 50-ти років, а найтяжчий перебіг недуги — від 60. І 75% усіх летальних випадків реєструють саме у цій віковій групі. Хоча лікарі твердять, що COVID-19 сильно помолодшав.

"Рік минув. Зараз критично домінують важкі і дуже важкі хворі", - каже професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Сергій Дубров.

Станом на 23 березня в Україні вже 121 929 осіб. отримали дозу вакцини від COVID-19 — із півмільйона доз, які прибули в Україну наприкінці лютого. А з тих доз, що вже відкрили, 345 довелось утилізувати, оскільки їх не встигли використати. 

Новини України: кількість інфікованих різко збільшилася, уряд оновив карантинні зони

Новини України: кількість інфікованих різко збільшилася, уряд оновив карантинні зони

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація