Заборона польотів та хаос в аеропорту: вже 120 українців хочуть евакуюватися з Афганістану

Заборона польотів та хаос в аеропорту: вже 120 українців хочуть евакуюватися з Афганістану

Фото: facebook.com/UkraineMFA

Мова йде про українців афганського походження та осіб, які працюють за приватними контрактами.

Уже 120 українців звернулися до дипломатів із бажанням евакуюватися з Афганістану, влада в якому перейшла до угруповання "Талібан". Напередодні повідомлялося, що  евакуації потребують близько 90 українців.

Про це "Європейській правді" повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

"Станом на ранок, 120 громадян України та члени їхніх родин виявили бажання евакуюватися із Афганістану. Мова йде про українців афганського походження та осіб, які працюють за приватними контрактами. З усіма підтримується зв'язок" - сказав він.

Речник нагадав, що в аеропорту Кабула знаходиться літак, який має вивезти українських громадян. Водночас, на території Афганістану почала діяти заборона польотів для цивільних повітряних суден. Наразі дозволи видаються лише військовим літакам. Неконтрольованою також залишається ситуація і в самому аеропорту.

"МЗС, посольства та причетні відомства нині докладають максимальних зусиль, аби вирішити питання вильоту літака з українцями найближчим часом. Пріоритет номер один – безпека. Евакуація розпочнеться лише тоді, коли будуть створені для цього безпечні умови. Паралельно опрацьовуються й інші варіанти евакуації наших громадян" - сказав Ніколенко.

"Хочу запевнити, що Україна не залишить своїх громадян в Афганістані напризволяще. Ті українці, які знаходяться в країні і мають бажання повернутися, мають негайно повідомити про себе посольство в Таджикистані або Пакистані. Родичі можуть зателефонувати на "гарячу лінію" МЗС. Тоді дипломати зможуть спланувати найбезпечніший варіант допомоги" - наголосив він.

Нагадаємо:

  • Літак повітряних сил США евакуював із Кабула близько 640 афганців, які прорвалися на борт, після того, як в місто зайшов "Талібан". 
  • Росія, Китай Пакистан - єдині держави, які залишили у захопленому талібами Кабулі свої посольства. Інші країни евакуювали свої посольства зі столиці.

В Афганістані після захоплення столиці "Талібаном" натовп штурмує аеропорт

В Афганістані після захоплення столиці "Талібаном" натовп штурмує аеропорт

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Талібан захопив Афганістан
Наступна публікація