Заборона видобутку для "Укрнафти" залишила без газу тисячі людей на Сумщині

Дата публікації
Перегляди
851
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Заборона видобутку для "Укрнафти" залишила без газу тисячі людей на Сумщині

Фото: Укрнафта

Паливо не надходить у приватні оселі, школи та інші об'єкти інфраструктури.

Майже три місяці жителі восьми сіл на Сумщині сидять без газу. За цей час вони зверталися до влади всіх рівнів і навіть перекривали трасу, однак свого так і не домоглися, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Не так важко фізично, як морально, що нас усі кинули", - зізнаються вони. У районі кажуть, що проблема зачепила не лише приватні оселі. "9 червня у нас було перше відключення – це населені пункти Заруддя і Погожа Криниця. 27 червня – друге було відключення, чотири населених пункти. По нашому району це 323 домогосподарства плюс заклади соцсфери, що розташовані на цій території, і дві школи", - розповів перший заступник голови Роменської РДА Володимир Татарінов.

Тисячі нафтовиків влаштували протести під Кабміном

Тисячі нафтовиків влаштували протести під Кабміном

Газу не стало, бо Державна служба геології та надр України не подовжила строк дії дозволів на користування надрами для компанії "Укрнафта", котра видобувала на місцевому родовищі нафту та газ. Спинився видобуток – не стало і газу. Під Кабміном через це напередодні зібралися кілька тисяч нафтовиків, котрі опинилися перед перспективою втрати роботи. На підприємстві кажуть, що через податкові борги їх позбавили дев'яти спецдозволів на користування надрами. У компанії визнають, що проблеми справді є, але ще торік "Укрнафта" ухвалила план виходу з кризи. Натомість виходить замкнене коло: компанія, а з нею і бюджет, щоденно втрачають гроші. "Укрнафта" в судах виграла право на продовження видобутку, однак ніхто рішень судів не виконує, тоді як наступного року добігають кінця ще 18 дозволів – половина всього видобутку "Укрнафти". "Це колапс для компанії, яка ще торік входила в десятку найбільших платників податків в Україні", - констатує радник голови правління "Укрнафти" Ігор Прокопів.

Усе це може зашкодити енергетичній незалежності країни, бо "Укрнафта", більшість акцій якої належить державі, є найбільшим виробником "чорного золота" і одним із найбільших видобувачів газу в Україні. Прем'єр Володимир Гройсман уже доручив профільним відомствам сісти за стіл переговорів із компанією та розглянути можливість подовження дозволів. "Доручаю знайти правові шляхи вирішення цього питання в інтересах держави", - наголосив він. Тим часом мітингувальники погодилися чекати на результати, однак у разі їх відсутності попередили про початок загальноукраїнського страйку. Результатів, а точніше газу в оселях, сподіваються дочекатися і жителі Сумщини, надто ж бо на носі зима, і без газу більшість просто замерзне.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
851
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація